Apie mus

Kiekvienas už save ir Dievas prieš visus: atsiminimai

  2024-05-28
Rašytojo, naujojo vokiečių kino pradininko Wernerio Herzogo (g. 1942) atsiminimų knyga „Kiekvienas už save ir Dievas prieš visus“ (2022) tapo tikra sensacija ir jau priskiriama literatūros klasikai.

Amžinai alkanas pokario vaikas, kartu su motina bėgantis iš subombarduoto Miuncheno į skurdžią trobelę Alpėse. Egipto tyruose klajojantis, mirties artumą patiriantis paauglys. Aistringas meilužis ir ne mažiau aistringas menininkas, geidžiantis patirti gyvenimo pilnatvę ir ją išsakyti sava kalba... Herzogo atsiminimai – tai ne tik neprilygstamas nuotykių pasakojimas, bet ir įspūdingas mūsų laikų menininko autoportretas.

„Verčiau numirsiu, bet pas psichoanalitiką neisiu – analizuojant, manau, nutiktų kažkas iš esmės neteisinga. Namas, kai visas jo kertes ryškiai nutvieski, tampa nebegyvenamas. Ir su siela taip: juodžiausias tamsybes nušvieti – ir žmogus „nebegyvenamas“. Esu visiškai įsitikinęs: psichoanalizė – kaip ir gausybė kitų to meto bjaurių klystkelių – XX amžių pavertė siaubų amžiumi. Manau, visas XX amžius buvo vien klystkeliai.“ – Werner Herzog, „Kiekvienas už save ir Dievas prieš visus"

Paskutinio redagavimo data: 2024-05-28