Apie mus

Stovykla „Pažinkime savo kraštą“ Kriukuose

  2024-08-27



Kriukų teritorinis padalinys (filialas) rugpjūčio 19–23 d. organizavo 6 dienų stovyklą vaikams „Pažinkime savo kraštą“.

Pirmąją dieną stovyklos veiklos vyko Blauzdžiūnų knygų išdavimo taške. Čia susirinko Kriukų Vaikų dienos centro ir Blauzdžiūnų kaimo vaikai. Vaikus aplankė ir apie savo vaikystę pasakojo bei senovinius žaidimus mokė žaisti Blauzdžiūnų bendruomenės pirmininkė Stasė Dragūnienė, Kriukų moterų klubo „Žara“ pirmininkė Neringa Jankauskienė ir Kriukų parapijos Kunigas Raimondas Šnapštys. Po žaidimų vaikai bendrai gamino vakarienę ir iki išnaktų žaidė įvairius žaidimus.

Antrąją stovyklos dieną Kriukų vaikų dienos centro vaikai dalyvavo žygyje „Švitinio upelio takais“.  Su stovyklautojais keliauta palei upelio krantus, kalbėta apie „Švitinio“ upelio vardo kilmę, ilgį, šalia upelio augančius augalus, gyvenančius gyvūnus.

Trečiąją stovyklos dieną  organizuota ekskursija „Žeimelio kraštas“. Ekskursijos metu aplankytas Pakruojo krašto Žiemgalos muziejus Žeimelyje, Žeimelio senos technikos ir senų remonto įrankių muziejus, Gedimino Ališausko akmenų muziejus bei  Žeimelio senelių namai. Vaikai domėjosi senoviniais daiktais, įrankiais bei technika, Žeimelio istorija,  žaidė šaškėmis su Žeimelio senelių namų gyventojais.

Ketvirtąją stovyklos dieną vaikai dalyvavo  edukacijoje „Gėlių žiedai“. Stovyklautojai  dviračiais keliavo į pievas rinkti laukinių gėlių, iš kurių vėliau kūrė gėlių kilimus. Edukacijos metu kalbėta ir apie surinktų augalų pavadinimus, jų turimas gydomąsias savybes. Stovyklos dalyviai taip pat pagamino ir vieną bendrą gėlių puokštę, kurią padėjo ant knygnešio  V. Pečiulio kapo Kriukų kapinėse.

Penktąją stovyklos dieną vaikai dalyvavo viktorinoje „Ką aš žinau“. Viktorinos klausimai buvo susiję su lietuvių liaudies pasakomis, laiškų rašymo draugams taisyklėmis, senovinių žaidimų pavadinimais, Kriukų kraštu ir istorija.

Šeštąją stovyklos dieną vaikai dalyvavo išvykoje „Baltijos kelias“ (Saločiuose). Stovyklos dalyviai įsijungė į Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus piešimo ant akmenukų edukaciją, klausėsi  grupės BIX įkūrėjo, dailininko, televizijos prodiuserio Sauliaus Urbonavičiaus-Samo diskusijos apie 1989 m. vykusį Baltijos kelią, pilietiškumą, laisvę ir jos svarbą. Kartu su kitais dalyviais susikibo už rankų, simboliškai prisiminė Baltijos kelio įvykius.

V. Navickienės inf.

D. Musejukienės nuotr.



Paskutinio redagavimo data: 2024-08-27