Pirmąją dieną stovyklos veiklos vyko Blauzdžiūnų knygų išdavimo taške. Čia susirinko Kriukų Vaikų dienos centro ir Blauzdžiūnų kaimo vaikai. Vaikus aplankė ir apie savo vaikystę pasakojo bei senovinius žaidimus mokė žaisti Blauzdžiūnų bendruomenės pirmininkė Stasė Dragūnienė, Kriukų moterų klubo „Žara“ pirmininkė Neringa Jankauskienė ir Kriukų parapijos Kunigas Raimondas Šnapštys. Po žaidimų vaikai bendrai gamino vakarienę ir iki išnaktų žaidė įvairius žaidimus.
Antrąją stovyklos dieną Kriukų vaikų dienos centro vaikai dalyvavo žygyje „Švitinio upelio takais“. Su stovyklautojais keliauta palei upelio krantus, kalbėta apie „Švitinio“ upelio vardo kilmę, ilgį, šalia upelio augančius augalus, gyvenančius gyvūnus.
Trečiąją stovyklos dieną organizuota ekskursija „Žeimelio kraštas“. Ekskursijos metu aplankytas Pakruojo krašto Žiemgalos muziejus Žeimelyje, Žeimelio senos technikos ir senų remonto įrankių muziejus, Gedimino Ališausko akmenų muziejus bei Žeimelio senelių namai. Vaikai domėjosi senoviniais daiktais, įrankiais bei technika, Žeimelio istorija, žaidė šaškėmis su Žeimelio senelių namų gyventojais.
Ketvirtąją stovyklos dieną vaikai dalyvavo edukacijoje „Gėlių žiedai“. Stovyklautojai dviračiais keliavo į pievas rinkti laukinių gėlių, iš kurių vėliau kūrė gėlių kilimus. Edukacijos metu kalbėta ir apie surinktų augalų pavadinimus, jų turimas gydomąsias savybes. Stovyklos dalyviai taip pat pagamino ir vieną bendrą gėlių puokštę, kurią padėjo ant knygnešio V. Pečiulio kapo Kriukų kapinėse.
Penktąją stovyklos dieną vaikai dalyvavo viktorinoje „Ką aš žinau“. Viktorinos klausimai buvo susiję su lietuvių liaudies pasakomis, laiškų rašymo draugams taisyklėmis, senovinių žaidimų pavadinimais, Kriukų kraštu ir istorija.
Šeštąją stovyklos dieną vaikai dalyvavo išvykoje „Baltijos kelias“ (Saločiuose). Stovyklos dalyviai įsijungė į Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus piešimo ant akmenukų edukaciją, klausėsi grupės BIX įkūrėjo, dailininko, televizijos prodiuserio Sauliaus Urbonavičiaus-Samo diskusijos apie 1989 m. vykusį Baltijos kelią, pilietiškumą, laisvę ir jos svarbą. Kartu su kitais dalyviais susikibo už rankų, simboliškai prisiminė Baltijos kelio įvykius.
V. Navickienės inf.
D. Musejukienės nuotr.
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |