Galerija

Joniškio modernioji architektūra 1918 -1940 metai„Architektūra yra tam, kad mes suprastumėm ir žinotumėm, kas esame“ Geoffrey Jellicoe (anglų architektas)

Jono Ivanausko ir Igno Vilčiausko nuotraukos.

Joniškio modernioji arcitektūra, tai pastatai statyti 1918 – 1940 metais, kai visoje Europoje ir Lietuvoje karaliavo Modern Movement architektūros stilius. Joniškyje tokių pastatų yra nemažai, vienas iš jų tai 1936 m. pastatytas Liaudies banko pastatas (architektas V. Peldavičius), kuriame dabar yra įsikūrusi Joniškio viešoji biblioteka. „Pastato fasadas papuoštas klinkerio plytomis, kurios būdingos  Klaipėdos kraštui, labai praturtina 1918–1940 metų Lietuvos moderniosios architektūros istoriją,“ – teigia kaunietis menotyrininkas, daktaras Vaidas Petrulis. Joniškyje esti ir daugiau išskirtinių pastatų, tik daugelį jų pakeitė rekonstrukcijos ir laikas. Tai ir „Aušros“ gimnazijos pastatas, senasis vaistinės pastatas Vilniaus gatvėje, statiniai Šiaulių senojoje, Livonijos, Žagarės gatvėse.

Čižienė, Birutė. Architektūra - epochų atspindys ir jų realybė/ Birutė Čižienė // Sidabrė.- 2013, rugs. 14, p. 6.

 Ripskytė, Loreta. Joniškis gali pasigirti moderniąja architektūra/ Loreta Ripskytė; autorės nuotr. // Šiaulių kraštas.- 2013, rugs. 16, p. 6, 8.

joniskis-gali-pasigirti-moderniaja-architekturaPaskutinio redagavimo data: 2020-04-02