Apie mus

Kelionė po tarmes

  2012-02-24Vasario 24-osios popietę dvi šaunios moterys: Kriukų bibliotekininkė Violeta Navickienė ir Kriukų pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Ligita Eitkevičienė

   Vasario 24-osios popietę dvi šaunios moterys: Kriukų bibliotekininkė Violeta Navickienė ir Kriukų pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Ligita Eitkevičienė, sukvietė ir jaunus, ir vyresnius į ekskursiją „Kalbos skambesys“, skirtą Gimtosios kalbos dienai paminėti. Renginio sumanytojos ragino ekskursijos dalyvius ir žiūrovus sėsti į siauruką ir leistis į kelionę po tarmes.
   Traukinukas pajudėjo iš Kriukų į Pošupes, tada į Joniškį. Išvažiavę iš Joniškio pasukome Žemaitijos sostinės link, į Telšius. Po to lankėmės Dzūkijoje, Kėdainiuose, Pasvalyje, Petrašiūnuose, Pakruojyje. Galiausiai siaurukas grįžo ten, iš kur ir pajudėjo – į Kriukus. Kiekvienoje stotelėje visi susirinkusieji galėjo išgirsti tarmiškai porinamų įvairiausių pasakojimų ir dainų. Tikra atgaiva sielai yra išgirsti kalbant tarmiškai. O du kartus smagiau visas tarmes išgirsti vienu metu ir žinoti, kad dar yra žmonių, saugančių ir branginančių savo gimtąją tarmę, nes tarmiška šnekta yra gyvesnė, žodingesnė ir emocingesnė. Juo labiau, kad bendrinė kalba vis labiau tarmes išstumia iš aktyvaus jų vartojimo. Šioje kelionėje savo tarmes pristatė ir Joniškio rajono savivaldybės Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos darbuotojos Rita Mačiukienė ir Dovilė Kurlienė.
   O kad keliauninkų pilvai negurgtų, renginio šeimininkės visus vaišino arbata ir ekologiškais, pačių gamintais gardumynais.
Renginys įvyko pačiu laiku. Ačiū renginio organizatorėms: Joniškio rajono savivaldybės Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos Kriukų filialo vyr. bibliotekininkei V. Navickienei ir Kriukų pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytojai L. Eitkevičienei. Puiki idėja – suburti vienon draugėn skirtingas šnektas. Tai labai gera įžanga į 2013-uosius, nes ateinantys metai yra skelbiami Tarmių metais.

Dovilė Kurlienė Monika Sviderskienė
Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09