Apie mus

Popietė vaikams „Nešę lietuvišką žodį“ Skaistgiryje

  2012-03-16Kovo 16 d. Skaistgirio bibliotekoje vyko popietė vaikams apie Skaistgirio krašto knygnešius „Nešę lietuvišką žodį“.

   Kovo 16 d. Skaistgirio bibliotekoje vyko popietė vaikams apie Skaistgirio krašto knygnešius „Nešę lietuvišką žodį“. Popietę pradėjo bibliotekininkė R. Bilienė, kuri vaikams atnešė ir uždegė iš buroko padarytą žvakę ir vaikams papasakojo apie tai, kaip senoliai brangino uždraustą lietuvišką žodį, kaip tik prie tokios švieselės mamos ir močiutės mokė vaikus skaityti ir rašyti.
   Vaikams buvo papasakota apie spaudos draudimo laikotarpį, apie knygnešius, jų draugijų veiklą, kupinas pavojų keliones po Lietuvą, platinant draudžiamą literatūrą. Buvo papasakota apie Skaistgirio krašto knygnešį Matą Slančiauską, kuris ne tik platino uždraustą spaudą, bet ir, vaikščiodamas pas žmones siūti, mokė vaikus skaityti ir rašyti. Taip pat buvo užsiminta apie 1910 – 1918 m. Skaistgiryje klebonavusį knygnešių rėmėją Feliksą Paškonį, apie daraktorių A. Ginkų ir jo žmoną Zuzaną, mokiusius lietuviško rašto ir maldų.
   Pasidžiaugėme, kad knygnešystė nesibaigia ir šiandien. Vaikai, kurie savo namiškiams, seneliams, kaimynams iš bibliotekos neša knygas ir laikraščius, taip pat yra knygnešiai. Ši popietė vaikams suteikė daugiau žinių apie knygnešystę ir lietuviškos spaudos, knygos išsaugojimui pasišventusius žmones, apie jų sunkų, bet prasmingą kelią.
L. Degimienė
Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09