Apie mus

„Angelai, angeliukai, angelėliai ...“

  2018-12-01 2019-01-06Viešosios bibliotekos skaitykloje lapkričio 2 – sausio 6 d. eksponuojama angeliukų paroda iš Adelės Mitrofanovienės (Stupurai) kolekcijos.

Tarptautinių žodžių žodyne aiškinama, kad žodis angelai (gr. Angelos – pasiuntinys) – tai gamtinės, bekūnės, dvasinės esybės, kurios judaizme ir krikščionybėje veikia kaip Dievo pasiuntiniai, tarpininkai tarp Dievo ir žmonių. Dabartinės lietuvių kalbos žodynas angelus apibudina kaip gerąsias dvasias, gerąsias būtybes.  Tuo tarpu „Google“ paieškoje įrašius žodį „angelai“ sistema pateikia daugiau nei pusę milijono įrašų.   O štai Joniškio rajone, Stupurų kaime, gyvena miela moteris – Adelė Mitrofanovienė, kuri kolekcionuoja angelus. Ir jos kolekcijoje, žiūrint kolekcionierių akimis,  jų nei daug, nei mažai – virš tūkstančio: didelių ir mažų, stiklinių ir molinių, spalvotų ir baltų, pintų ir pieštų.

 A. Mitrofanovienė – šiaulietė, buvusi aktyvi klubo „Mano namai“ narė. Būtent čia dovanų gavo pirmąjį angeliuką, kuris ir tapo kolekcijos pradininku. Su šeima atvykusi gyventi į Joniškio rajoną, Stupurus, ir dirbdama  vaikų darželyje, pomėgio kolekcionuoti neužmetė. Ir, kaip būna turintiems  tokį pomėgį, angeliukų būrys vis didėjo ir didėjo.

Pirmas „angelų išėjimas“ iš Adelės namų  buvo į Stupurų kaimo bendruomenės namus, kur specialiose spintose buvo parengta pirmoji paroda.

Joniškio Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos skaitykloje esančioje parodų ekspozicijų vitrinoje surengta antroji A. Mitrofanovienės kolekcionuojamų angeliukų paroda. Tiesa, lankytojams pateikiama tik dalis šios šviesios ir maloniai nuteikiančios kolekcijos dalis.

Viešojoje bibliotekoje jau buvo eksponuojamos joniškiečių degtukų dėžučių etikečių, kalendoriukų, cukraus pakelių, smėlio, rašiklių, knygų skirtukų, senų fotoaparatų kolekcijų parodos. 2018-uosius Viešoji biblioteka užbaigia angeliška dvasia ir kviečia apžiūrėti  A. Mitrofanovienės surinktų  angeliukų kolekciją.

Ekspozicija veiks iki kitų metų sausio 6 dienos.

 

 

Dalia Norvaišienė
Informacijos ir kraštotyros skyriaus
Vyresn. bibliotekininkėPaskutinio redagavimo data: 2018-11-30