Apie mus

Literatūrinis žygis dviračiais Jono Avyžiaus gimtinės takais

  2012-05-04Balandžio 30 – ąją Joniškio Jono Avyžiaus viešoji biblioteka pakvietė į literatūrinį žygį dviračiais

    Balandžio 30 – ąją Joniškio Jono Avyžiaus viešoji biblioteka pakvietė į literatūrinį žygį dviračiais maršrutu: Joniškis – Kepaliai – Mėdginai – Joniškis. Tai buvo kelionė žymaus mūsų kraštiečio Jono Avyžiaus, kuriam šiais metais gegužės 16 dieną sukanka 90 metų, vaikystės ir jaunystės takais. Šiuo keliu būsimasis rašytojas Jonas ne sykį ėjo pėsčiomis, važiuodavo į Joniškio gimnaziją dviračiu.
    Iš Joniškio išriedėjo devynios dviratininkės, dar keturios prisijungė Kepaliuose. Po pusvalandžio kelionės prieš vėją jau buvome gimtuosiuose rašytojo Mėdginuose, sustojome aplankyti jo seserų Adolfinos ir Stasės, sėdėjome jų namų verandoje, gardžiavomės jų keptomis bandelėmis, vartėme nuotraukų albumus.
   Kita bibliotekos pavasarinė misija – našlaičių sodinimas prie Jonui Avyžiui skirto stogastulpio gimtojoje sodyboje. Tiesa, sodyba Avyžių giminei nebepriklauso, čia šeimininkauja Petras Kaminskas, kuris visada maloniai leidžia prie stogastulpio sutikti kasmetinio „Poezijos pavasario“ svečius, parodyti garsaus rašytojo gimtinę moksleiviams.
   Grįždami užsukome į Kepalių biblioteką. Jonas Avyžius savo laiku buvo dažnas svečias gimtinėje, Kepalių bibliotekoje vyko ne vienas susitikimas su rašytoju, jo knygų pristatymai. Remiantis gimtųjų apylinkių prototipais, parašytas ir garsusis romanas „Kaimas kryžkelėje“. Žmonės čia rašytoją dar gerai prisimena ir gerbia.
   Mūsų, dviratininkių kompanija, paminėjo rašytoją skaitydama ištraukas iš jo naujausio romano, išleisto jau po mirties „Ir išmuš tavo valanda“.
   „Sąžinė! Štai kur vienintelis patikimas mūsų patarėjas, tik juo rašytojas turi vadovautis savo darbe, jeigu nori išvengti istorijos teismo“, – tai Jono Avyžiaus žodžiai, puikiai charakterizuojantys mūsų krašto kūrėją.
   Gegužės 16 d. (rašytojo gimimo dieną) kviečiame dalyvauti akcijoje „Puslapis iš Jono Avyžiaus knygos“. Vaikų darželiuose, mokyklose, įstaigose ir organizacijose, namuose paimkime į rankas savo žymaus kraštiečio knygą ir paskaitykime nors keletą puslapių. Rašytojo kūrybos skaitymas yra geriausias jo atminimo įamžinimas.
Vijoleta Kuprevičienė
Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09