Apie mus

Pabendrauta su seneliais

  2012-05-04
    2012-ieji – Europos vyresnių žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metai. Ta proga gegužės 2 d. bibliotekos darbuotojos aplankė Joniškyje esančius senelių namus. Ryte svečiavomės Joniškio senelių namuose „Santara“, su kurias jau seniai biblioteka palaiko ryšį. Gaila, kad laikas negailestingai vagia senelių jėgas. Norėdami nors kiek juos pradžiuginti, dovanojome jiems keletą knygų, saldumynų.
    Tą pačią dieną pirmą kartą aplankėme Beržėnų senjorų namus. Kartu su bibliotekininkėmis pas senelius vyko „Audruvės“ klubo literatė Virgita Tuminienė su dukra Aiste. Apie 20 guvesnių senjorų atvykstančių svečių jau laukė kieme. Atvykome ne tuščiomis, su dovanomis – glėbiu knygų, vaisių, saldumynų, suvenyrų. Tuoj visi sugūžėjo į svetainę, smalsiai žiūrėjo knygas, ant stalo dedamas gėrybes. Bibliotekos darbuotoja E. Šukienė trumpai pristatė, kokiu tikslu ir iš kur atvykome. V. Kuprevičienė papasakojo apie mūsų kraštietį rašytoją Joną Avyžių ir jo kūrybą. Seneliai pritariamai linksėjo galvomis: girdėję apie rašytoją, o kai kas jaunystėje skaitė jo romanus. Gerą nuotaiką seneliams dovanojo Aistės Tuminaitės atliekamos dainos ir jos mamos skaitomos eilės. Paskutinę dainą „Tyliai leidžias pavargusi saulė“ dainavome visi drauge. Susisėdę prie arbatos vaišinomės saldumynais. Po vaišių seneliai padėkojo ir nešėsi paskaityti knygų.
    Senjorų namų vadovas Pranas Ragulis dėkojo bibliotekininkėms už nuoširdų renginį ir dovanas, kvietė apsilankyti dažniau.
    Pasibuvimai su seneliais organizuoti iš Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos renginių ciklo, skirto Europos dienai paminėti.
Eglė Šukienė
Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09