Apie mus

Gegužinė popietė Kriukuose

  2012-05-09Gegužės 8-ąją prie pavasario žaluma ir balionais pasipuošusių Kriukų bendruomenės

    Gegužės 8-ąją prie pavasario žaluma ir balionais pasipuošusių Kriukų bendruomenės namų gausiai rinkosi žmonės ne tik iš Kriukų, bet ir Blauzdžiūnų, Lieporų bendruomenių į gegužinę popietę „Pabuskime su gamta ir knyga“ švęsti pavasarį, artėjančios Europos dienos proga pabūti kartu, pasilinksminti, paminėti vyresnių žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metus.
    Į susirinkusius gražiais žodžiais apie knygą, savo skaitytojus, bibliotekos bičiulius, kartų solidarumą prabilo renginio vedėja ¬ Kriukų bibliotekininkė Violeta Navickienė. Šventės proga ji apdovanojo geriausias skaitytojas: Danutę Sekmokienę, Eleną Prušinskienę, Dalią Milenčienę.
    Pasidžiaugusi kultūrine bendryste ir bičiulyste su biblioteka apie aktyvią senjorų veiklą patirtimi dalijosi Kriukų seniūnijos pagyvenusių žmonių asociacijos pirmininkė Genovaitė Truškauskaitė.
    Primindami pavasario švenčių papročius, senų žmonių pasakojimus, dainomis ir žaidimais į smagų šventės šurmulį visus įtraukė folkloro ansamblis „Kupars“ (vadovė Rita Kipšaitė- Balčiūnaitė) ir Kriukų pagrindinės mokyklos moksleiviai, vadovaujami mokytojos Ligitos Eitkevičienės. Anot dainos žodžių, sukosi ir jauni, ir seni, ir vidutiniai.
    Šventėje neapsieita be visus sujungusios proto mankštos. Simboliškai pasidaliję į dvi komandas, jaunimas ir senjorai spėliojo ansambliečių minamas mįsles. Mįsles minti geriau sekėsi jaunimui, o bibliotekininkės Violetos surengtoje žinių apie Europą viktorinoje pranašesni buvo senjorai. Visi žaidimų, viktorinų dalyviai buvo apdovanoti prizais.
Tarp šokių ir žaidimų kiekvienas šventės dalyvis vaišintas tradiciniais šio krašto valgiais: čia pat ant laužo šeimininkių    Danutės Rupulevičienės ir Janinos Gaižutienės kepta kiaušiniene ir pavasariniais barščiais.
    Šventė baigėsi bendru bičiulių šokiu ir palinkėjimais visiems būti laimingiems, aktyviems, gražiai bendrauti.
Organizuoti šventę Kriukų bibliotekai padėjo Kriukų bendruomenės pirmininkas Gintautas Jokštas ir Kriukų pagrindinė mokykla.
    Renginys organizuotas iš Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos renginių ciklo Europos dienai paminėti. Renginius remia Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Violeta Vilčiauskienė

Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09