Apie mus

Joniškyje netradiciškai švęsta Europos diena

  2012-05-10To dar nėra buvę Joniškyje, – šnekėjo žmonės, gegužės 9 d. 15 val. rinkdamiesi rajono savivaldybės aikštėje.

    To dar nėra buvę Joniškyje, – šnekėjo žmonės, gegužės 9 d. 15 val. rinkdamiesi rajono savivaldybės aikštėje. Gražus oras ir netikėta akcija sutraukė būrius jaunimo, senjorų į Europos dienos minėjimo šventę. Mirgėjo geltoni ir mėlyni balionai, įvairiaspalvėmis simbolinėmis palaidinėmis pasipuošęs jaunimas. Kalbų daug nebuvo, bet buvo daug judesio ir šokio. Aikštėje susirinkusius joniškiečius su Europos dienos švente ir vyresnių žmonių ir kartų solidarumo metais pasveikino rajono savivaldybės mero pavaduotojas Gintaras Gadliauskas.
    Nuskambėjus šių Europos metų himnui renginio vedėjai – dviejų jaunimo ir senjorų nevyriausybinių organizacijų vadovai Jonas Gricius ir Janina Šimaitienė pakvietė iš Šiaulių atvykusį TAFFISA žaidynių simbolinį personažą šauliuką kartu su žaviomis pagalbininkėmis surengti mankštą. Smagiai mankštinosi visi: ir jauni, ir vyresni, valdžios vyrai ir eiliniai joniškiečiai. Po to visi pakviesti į pirmą kartą Joniškyje surengtą flashmob – „blyksnio“ akciją – sušokti makareną. Šokio studijos „Salida“ vadovas Justinas Jurkaitis parodė nesudėtingus, įsimenamus makarenos judesius, į bendrą šokio sukūrį įtraukusius ne tik senjorus ir jaunimą, bet ir visus renginyje dalyvavusius įvairaus amžiaus žmones. Renginio pabaigoje nuskambėjo Ritos Tiulenevos kartu su „Bočių“ ansambliu (vadovė A. Gavorkienė) sukurtas kartų draugystės himnas, palydėtas į dangų kylančių geltonų ir mėlynų balionų puokštės.
    Netradicinio renginio idėją sumanė ir kartu su visuomeninėmis senjorų ir jaunimo organizacijomis entuziastingai įgyvendino rajono jaunimo reikalų koordinatorė Erika Šivickaitė. Šventė surengta iš Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos Europos dienai ir vyresnių žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metams skirto renginių ciklo, kurį parėmė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.
    Gegužės 9 d. vyko ir daugiau Europos dienai paminėti skirtų renginių. Viešojoje bibliotekoje ir Linkaičių filiale jaunimas ir senjorai pirmą kartą dalyvavo Europos egzamine.
    Tarp bibliotekos filialų kartu su bendruomenių nariais vyko draugystės žygiai dviračiais. Pasipuošę šventine atributika žygeiviai lankėsi vieni pas kitus, sveikino bendruomenių žmones, sutiktus praeivius, rengė viktorinas apie Europą, ekspromtu vaidino Europos šalių piliečius, pasigamino ir vaišinosi Europos šalių virtuvių patiekalais. Viešojoje bibliotekoje tądien visi skaitytojai prie šventiškai papuoštų stalelių buvo vaišinami arbata ir saldumynais.

Violeta Vilčiauskienė

Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09