Apie mus

Švenčių šurmulys Vaikų literatūros skyriuje

  2012-10-22Joniškio rajono savivaldybės Jono Avyžiaus viešoji biblioteka vykdo skaitymo skatinimo projektą „Pagauk skaitymo malonumą“,

    Joniškio rajono savivaldybės Jono Avyžiaus viešoji biblioteka vykdo skaitymo skatinimo projektą „Pagauk skaitymo malonumą“, kurį iš dalies finansuoja LR Kultūros ministerija. Pagal šį projektą spalio 18 d. Vaikų literatūros skyriuje svečiavosi poetė Zita Gaižauskaitė. Į susitikimą su populiaria vaikų poete atėjo gausus būrys „Saulės“ mokyklos antrokų.
    Z. Gaižauskaitė ir vaikus, ir mokytojas, ir bibliotekos darbuotojas sužavėjo savo trykštančia energija, gera nuotaika ir talentu. Ji tuoj pat įtraukė vaikus į pasirodymą: vaikai užsidėjo kaukes, vaidino miško žvėrelius, kartu su poete deklamavo eilėraščius. Poetė pasakojo apie jos pirmąjį susitikimą su poetu Anzelmu Matučiu, kuris ir paskatino tuomet dar mažą Zitą Gaižauskaitę žengti kūrybos keliu. Vaikai uždavė poetei daugybę klausimų, ir į visus klausimus rašytoja atsakydavo eilėmis. Didžiausias įkvėpimo šaltinis, pasak rašytojos, yra didžiulė meilė vaikams: tikriausiai todėl valanda su poete skriete praskriejo, palikdama visiems šilumą, jaukumą, šypsenas mažųjų skaitytojų veiduose ir širdyse.
    O nuo spalio 17 d. iki 25 d. Vaikų literatūros skyriuje vyksta tradicinė šventė Joniškio miesto pirmaklasiams „Vesk mane į savo šalį“. Šiemet  pagrindiniu šventės akcentu  tapo lėlių spektaklis „Jūratė ir Kastytis“ pagal  Maironio baladę. Spektaklio dekoracijos ir lėlės pagamintos pagal bibliotekos vykdomą projektą „Maironio poezija visoms kartoms“, finansuojamą LR Kultūros rėmimo fondo. Renginio metu vaikai supažindinami su naudojimosi biblioteka taisyklėmis, įdomesnėmis žaislinėmis knygomis, kiekvienam pirmaklasiui įteikiamas bibliotekos skaitytojo pažymėjimas. Jau tradicija tapo, kad pirmosios knygutės šventės metu kiekvienai pirmokų klasei dovanojame po pasakų knygą.
Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09