Apie mus

Maironio eilės skambėjo Gasčiūnuose ir Maldeniuose

  2012-10-24Spalio 19-osios popietę Maironio eilės skambėjo Gasčiūnų pagrindinėje mokykloje ir Maldenių bibliotekoje.

    Spalio 19-osios popietę Maironio eilės skambėjo Gasčiūnų pagrindinėje mokykloje ir Maldenių bibliotekoje. 
  Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos Stupurų filialo bibliotekininkė Silva Andriuškienė pakvietė Gasčiūnų pagrindinės mokyklos mokinius, kaimo žmones į popietę „Valanda su Maironiu“.
    Maironio eiles skaitė Šiaulių dramos teatro aktorė Silvija Povilaitytė, taip pat mokyklos skaitovų konkurso nugalėtojas ir rajoninio turo dalyvis Mindaugas Kasiulis, regiono skaitovų konkurso antrosios  vietos laimėtojas Tomas Gustas. Dainas Maironio žodžiais atliko mokyklos gitaristų trio, merginų ansamblis ir vyrų choras. Maironio sukakčiai skirtame renginyje dalyvavo ne tik moksleiviai, bet ir skaitytojų klubo „Gašvinė“narės, knygos gerbėjai iš Stupurų ir Rudiškių.  
    Maironio jubiliejui skirta popietė Maldeniuose prasidėjo skambant dainų įrašams pagal Maironio eiles. Aktorė Silvija Povilaitytė atliko literatūrinę programą pagal Maironio kūrybą „Poezijai ir maldai atvėręs savo sielą“. Popietės dalyviai: ir suaugusieji, ir vaikai iš visos širdies kartu su aktore sudainavo „Oi neverk, matušėle“. Renginyje dalyvavo Joniškio „Audruvės“ literatų klubo nariai, kurie ta proga pristatė naują savo kūrybos almanachą ir gyvenimo jubiliejaus proga pasveikino iš Maldenių kilusį audruvietį literatą Joną Ivanauską. 
    Renginiai, skirti Maironio 150-osioms gimimo metinėms, organizuoti pagal Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos projektą „Maironio poezija visoms kartoms“, kurį finansiškai parėmė Lietuvos Respublikos kultūros rėmimo fondas.  

                                                                                                        Silva Andriuškienė
                                                                                                        Lionė Adomaitienė

Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09