Apie mus

Edukacinė programa vaikams „Kuriame, skaitome, sužinome“ Lėlių namuose

  2012-10-30Visą spalio mėnesį pirmadieniais ir penktadieniais Žagarės gimnazijos pradinukai buvo kviečiami į edukacinės programos „Kuriame, skaitome, sužinome“ renginius Lėlių namuose Žagarėje.

    Visą spalio mėnesį pirmadieniais ir penktadieniais Žagarės gimnazijos pradinukai buvo kviečiami į edukacinės programos „Kuriame, skaitome, sužinome“ renginius Lėlių namuose Žagarėje.
    Lėlių namų šeimininkė – tautodailininkė Aušra Petrauskienė vedė kūrybines pamokėles ir pristatė kūrinius, kurių veikėjai yra lėlės, buvo skaitomos ištraukos iš Nomedos Marčėnaitės knygos „Lėlė“, Džonio Gruelo „Skudurinės Onutės pasakėlių“, Eno Raud ir Edgaro Valterio „Cypliuko“. Knygose sprendžiamos žmonių gyvenimo problemos, lėlėms nutinka įvairūs nuotykiai. Lėlininkė pasakojo, kad skudurinukės yra nepaprastos lėlės – jų vatinės širdelės pilnos išminties, kupinos gerumo ir meilės.
    Edukacinės programos metu mokiniai ir jų mokytojos mokėsi pasidaryti paprastą skudurinukę. Ir  mažiems, ir  dideliems labai patiko kurti, savo rankomis pasidaryti širdžiai mielą lėlytę. Jaunesniems vaikams padėjo lėlininkė ir mokytojos, jiems sekėsi ne taip greitai perprasti darymo procesą, tačiau vyresnieji patys savarankiškai ir gražiai pasidarė sau po žaislą. Anot lėlininkės ir pedagogės Aušros Petrauskienės,  svarbiausia, kad vaikai labai entuziastingai įsijungė į kūrybinį procesą, visi buvo vienodai šaunūs ir geri.
     Edukacinėje programoje dalyvavo 80 vaikų ir 15 suaugusių. Į užsiėmimus Lėlių namuose  vaikus lydėjo Žagarės filialo bibliotekininkės. 
     Programa surengta pagal Joniškio  Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos skaitymo skatinimo projektą „Pagauk skaitymo malonumą“, kurį iš dalies finansuoja LR Kultūros ministerija.
     Spalio 29-osios rytmetį įvyko programos aptarimas su projekto sumanytojomis – Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos darbuotojomis.
     Visi liko patenkinti susitikimais ir pamokėlėmis. Ketinama ir ateityje bendradarbiauti su tautodailininke Aušra Petrauskiene, skleisti gerąją projekto patirtį.

                                                               Žagarės filialo vedėja Aušra Jonuitytė

Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09