Apie mus

Su rašytoja Gintare Adomaityte apie realybę ir pasaką knygose

  2012-11-12Lapkričio 8 d. Joniškio Jono Avyžiaus viešojoje bibliotekoje įvyko susitikimas su rašytoja, literatūros tyrinėtoja Gintare Adomaityte.

    Lapkričio 8 d. Joniškio Jono Avyžiaus viešojoje bibliotekoje įvyko susitikimas su rašytoja, literatūros tyrinėtoja Gintare Adomaityte. Jos knyga „Paklydusi pasaka“ 2011 m. knygos rinkimuose nominuota kaip geriausia knyga paaugliams. Renginys surengtas pagal bibliotekos skaitymo skatinimo projektą „Pagauk skaitymo malonumą“, kurį remia LR Kultūros ministerija.
    Susitikimo, kurio tema „Iš meilės ir  sapnų visa tai...“, metu kalbėta apie knygas, balansuojančias tarp realybės ir išmonės, praeities literatūros „aukso fondą“, metų knygos rinkimus. Kelionę po knygų pasaulį rašytoja pradėjo nuo vokiečių autorių E. Hofmano, V. Haufo pasakų, anglų rašytojo Kiplingo, vėliau perėjo prie skandinavų rašytojų. S. Lagerlef „Stebuklingos Nilso kelionės“ laikomos geriausiu švedų literatūros kūriniu pasaulyje. Tai tarsi Švedijos geografijos vadovėlis, teigiantis, kad Švedijoje jau 20 a. pr., kuomet vyko didelė švedų emigracija į JAV, gyventi geriausia. Gintarė Adomaitytė linkėjo tokios knygos Lietuvai. Taip pat rašytoja priminė suomių rašytoją Tuvę Janson, pasaulyje itin populiarių personažų trolių Mumių autorę. Jei Tuvė Janson yra trolių Mumių mama, tai lietuvių rašytojas Gendrutis Morkūnas, savo kūryba žybtelėjęs kaip kometa, gali būti Muminukų tėtis. G. Morkūno eseistika siejasi su pasakomis.     Renginio viešnia, nupūtusi aukso dulkes nuo knygų, kurios yra ir realybė, ir pasaka, aptarė 2012 m. knygos rinkimuose dalyvaujančias knygas, kiek daugiau apsistodama prie dviejų paaugliams skirtų knygų. „Skaitydami šias knygas, pažvelkite į jas kaip į veidrodį, ar rasite save“, – kalbėjo G. Adomaitytė. Padiskutavusi, kodėl taip mažai yra knygų paaugliams, rašytoja pritarė nuomonei, kad paaugliams rašyti yra itin sunku.     Susitikimo dalyvius pavergė šiltas, nuoširdus renginio viešnios pasakojimas, bendravimas, paveikūs knygų pristatymai, literatūros išmanymas.    Renginyje dalyvavo rajono bibliotekininkai, mokytojai, gausus būrys vyresniųjų klasių moksleivių, Joniškio literatai.  

                                                                                                  Violeta Vilčiauskienė

Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09