Apie mus

Susitikimas su rašytoja Kristina Sabaliauskaite

  2012-11-19Tęsdama LR Kultūros rėmimo fondo finansuoto projekto „Metai su Jonu Avyžiumi“, skirto rašytojo 90-ies metų jubiliejui

       Tęsdama LR Kultūros rėmimo fondo finansuoto projekto „Metai su Jonu Avyžiumi“, skirto rašytojo 90-ies metų jubiliejui, renginių ciklą, Jono Avyžiaus viešoji biblioteka subūrė joniškiečius į dar vieną knygos šventę. Geros literatūros gerbėjai lapkričio 14 d. buvo pakviesti į susitikimą su rašytoja, dailės istorike, menotyros mokslų daktare Kristina Sabaliauskaite.
       2008 metais ji debiutavo istoriniu dviejų dalių (II dalis išleista 2011 m.) romanu „Silva rerum“. Puikiai įvertintas kritikų ir kultūros istorikų romanas pavergė ir skaitytojus, tapo bestseleriu. 2008 m. K.Sabaliauskaitės kūryba įvertinta Jurgos Ivanauskaitės premija, 2009 m. romanas „Silva rerum“ išrinktas Metų knyga, romanas įtrauktas į Lietuvių literatūros instituto kūrybiškiausių knygų dvyliktuką. 
       Susitikime su joniškiečiais rašytoja pristatė naują knygą – apsakymų ir novelių rinkinį „Danielius Dalba & kitos istorijos“. Ši knyga, anot K. Sabaliauskaitės, yra kitokia tiek žanru, tiek stiliumi. Tai nebe romanas apie senovę ir baroką, kaip „Silva rerum“, o kūriniai apie neseną praeitį, kuri taip pat jau tapo istorija. Rašytoja  atsiprašė susitikime dalyvavusių lituanistų už netaisyklingą, neteiktiną knygos kalbą, pasiteisindama tuo, kad autentiškumą, kaip meno istorikė, savo kūryboje laiko labai svarbiu dalyku. Naujosios knygos, dar kvepiančios spaustuvės dažais, skaitytojai nebuvo skaitę, todėl susitikimo metu kalba vis sukosi apie „Silva rerum“, apie rašytojos pasaulėžiūrą, istoriją, meilę gimtajam Vilniui. Šiltas dialogas tarp K. Sabaliauskaitės, renginį vedusios Bibliografijos ir informacijos skyriaus vedėjos V. Kuprevičienės ir gausiai susirinkusių rašytojos kūrybos gerbėjų neprailgo. 
         Po susitikimo joniškiečiai ne tik įsigijo K. Sabaliauskaitės knygų - išsirikiavusi eilė gauti rašytojos autografą buvo tarsi garantas, kad šios intelektualios kūrėjos  knygos yra ir bus skaitomos.

                                                                                          Dalia Norvaišienė

Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09