Apie mus

Literatūrinis sausis Plikiškių bibliotekoje

  2013-02-05Sausio 18 dieną Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos Plikiškių filiale rinkosi mažieji skaitytojai, kurie atskubėjo į raiškiojo skaitymo konkursą, skirtą poeto A. Matučio 90- mečiui.

    Sausio 18 dieną  Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos Plikiškių filiale rinkosi mažieji skaitytojai, kurie atskubėjo į raiškiojo  skaitymo konkursą, skirtą poeto A. Matučio 90- mečiui.
    Vyr. bibliotekininkė  supažindino susirinkusiuosius su poeto vaikyste, pirmaisiais jo poezijos žingsniais, paminėjo didžiulį jo kūrybinį palikimą –  per 30 knygų pavadinimų, skaitė eilėraščius iš rinkinio „Dvylikos svečių lauktuvės“. Vaikai prisiminė poeto knygeles, kurias buvo skaitę anksčiau, pristatė leidinius, iš kurių rinkosi posmus šiam konkursui. Smagu buvo klausytis antrokų K. Buožiaus, V. Jokštytės, trečiokių D. Jokštytės, G. Razminaitės, I. Povilaitytės raiškiai skaitomų  eilėraščių. Vaikai stengėsi atspindėti kūrinio nuotaiką, todėl Darijos posmai skambėjo lyg daina, o Gerdos – paslaptingai, nes buvo pasakojama apie miško baubus. Išklausę visų konkurso dalyvių skaitomų eilėraščių, kiekvienas stengėsi įsivertinti, ar pavyko  perskaityti taip, kaip norėjosi. Renginio pabaigoje visi žiūrėjo filmą apie  A. Matučio gyvenimą, jo darbo ir poilsio vietą Drevę bei memorialinį muziejų Alytuje. Bibliotekininkė pasidžiaugė gražia vaikų iniciatyva, pastangomis dalyvauti  šiame konkurse, padėkojo geriausiems skaitovams.
    Tarp skaitančių vaikų gana didelis susidomėjimas Šarlio  Pero kūryba. Sausio 24–ąją rašytojo 385 metų sukakties proga filialo bibliotekininkė pakvietė skaitytojus  surasti savo asmeninėse bibliotekose anksčiau išleistas Š. Pero pasakų knygeles ir paeksponuoti jas kaimo bibliotekoje. Vaikai atsinešė dar savo senelių, mamų skaitytas pasakų knygeles „Batuotas katinas“, „Raudonkepuraitė“, „Pelenė“. Mergaitės papasakojo šių knygelių, kurioms jau per 30 metų, įsigijimo istorijas, pasidžiaugė, kad ir dabar jas mielai skaito, gėrisi gražiomis iliustracijomis. Bibliotekininkė papasakojo apie pirmąjį Š.Pero pasakų rinkinį „Motušės Žąsies pasakos“, trečiokė D. Jokštytė supažindino su Š. Pero kūryba, apie kurią pasidomėjo internete. Po to vaikai stebėjo animuotą pasaką „Raudonkepuraitė“, kurią aptarę ir atsakę į pateiktus klausimus, pasidalijo į tris komandas: „Mėlynbarzdžius“, „Kuprelius“ ir „Nykštukus“ . Kiekviena komanda skubėjo kuo greičiau eilės tvarka sudėlioti eiliuotą Š. Pero pasaką „Raudonkepuraitė“ ir ją raiškiai perskaityti, surinkti dėliones ir atspėti, iš kokių jos pasakų. Renginio pabaigoje patys mažiausieji dalyviai, prisėdę prie kompiuterių, stengėsi surasti kuo daugiau skirtumų Š. Pero pasakų iliustracijose.Aktyviausiems  vaikams bibliotekininkė įteikė padėkas su pasakų veikėjų atvaizdais.

                                                                                    Aušra Kriščiūnienė
                                                                   Plikiškių filialo vyr. bibliotekininkė

Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09