Apie mus

Žagarės bibliotekos skaitytojai rinko Metų knygą

  2013-02-15Šiemet Žagarės biblioteka pirmą kartą dalyvavo Metų knygos rinkimų akcijoje. Dar gruodžio mėnesį biblioteką pasiekė knygos, pretenduojančios į Metų knygos titulą.

    Šiemet Žagarės biblioteka pirmą kartą dalyvavo Metų knygos rinkimų akcijoje. Dar gruodžio mėnesį biblioteką pasiekė knygos,  pretenduojančios į Metų knygos titulą.
    Tai suaugusiems skaitytojams siūlomos Eugenijaus Ališankos „Gatvė tarp dviejų bažnyčių“, Vaivos Grainytės „Pekino dienoraščiai“, Andriaus Jakučiūno „Lalagė“, Donaldo Kajoko „Ežeras ir kiti jį lydintys asmenys“, Vlado Kalvaičio „Sustiprinto režimo barakas“, Alvydo Šlepiko „Mano vardas – Marytė“, poezijos knygos Antano A. Jonyno „Kambarys“, Tautvydos Marcinkevičiūtės „Greitaeigis Laiko liftas“, Aido Marčėno „Ištrupėjusios erdvės“, Gyčio Norvilo „Išlydžių zona“, Rimvydo Stankevičiaus „Ryšys su vadaviete“ ir dvi knygos paaugliams Kristinos Gudonytės „Ida iš šešėlių sodas“ ir Unės Kaunaitės „Sudie, rytojau“.
    Besidomintiems lietuvių autoriais skaitytojams buvo pasiūlyta paskaityti pristatomas knygas dar gerokai prieš renginį, kad jie galėtų atidžiau, nuodugniau susipažinti su šiais kūriniais ir  pasidalyti savo įspūdžiais apie jas su kitais skaitytojais.     Renginio metu bibliotekos darbuotojos pristatė susirinkusiems visas knygas ir jų autorius. Popietės metu savo nuomonę apie perskaitytas knygas išsakė ir skaitytojai. Buvusi literatūros mokytoja Romualda Vaitkienė peržvelgė poezijos knygas, labiausiai jai patiko R. Stankevičiaus „Ryšys su vadaviete“, nors, kaip pati sakė, apie ką ši knyga, suprato tik perskaičiusi ją trečią kartą. Aktyvi bibliotekoje vykstančių renginių lankytoja mokytoja Alma Kančelskienė, pavarčiusi visas poezijos knygas, sakė, kad jai labiausiai patiko A. A. Jonyno „Kambarys“, nes patogus knygos formatas, o patys eilėraščiai jai nesuprantami. Žagarės bibliotekoje keletą kartų yra lankęsis poetas A. Marčėnas, tad daug kas buvo girdėjęs jo paties skaitomą kūrybą. Daugelis skaitytojų savo balsą atidavė būtent už jo knygą „Ištrupėjusios erdvės“. Valerija Normantienė labai domisi visais šių laikų lietuvių rašytojais, tad ji su malonumu perskaitė A. Jakučiūno, D. Kajoko, V. Kalvaičio, A. Šlepiko kūrinius. Savo balsą ji atidavė A. Šlepiko knygai „Mano vardas – Marytė“. Pati gyvenusi tuo laikmečiu, patyrusi daug knygoje aprašytų įvykių, ji papasakojo ir apie savo gyvenimą. Dauguma skaitytojų balsavo už šią knygą.     Renginio dalyviai pasklaidė visas knygas, išsirinko sau patinkamas. Bibliotekininkės pasiūlė už patinkamas knygas balsuoti bibliotekoje esančiais kompiuteriais, keli skaitytojai tuo pasinaudojo, kiti tai padarė grįžę namo.                                                            
   Žagarės filialo vedėja Aušra Jonuitytė
Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09