Apie mus

Mato Slančiausko pasakos vaikų lūpomis

  2013-02-22Vasario 19-ąją, nepabūgę žiemos išdaigų, į Gataučių biblioteką susirinko patys aktyviausi jaunieji skaitytojai dalyvauti tarmiškų skaitymų savaitės renginyje – skaitymų garsu popietėje „Mato Slančiausko pasakos vaikų lūpomis“.

   Vasario 19-ąją, nepabūgę žiemos išdaigų, į Gataučių biblioteką susirinko patys aktyviausi jaunieji skaitytojai dalyvauti tarmiškų skaitymų savaitės renginyje – skaitymų garsu popietėje „Mato Slančiausko pasakos vaikų lūpomis“.
    Bibliotekininkė susirinkusiam vaikų būreliui trumpai papasakojo apie tarmes, o Gataučių M. Katiliūtės pagrindinės mokyklos mokinė Ineta Dantaitė  pristatė tautosakininką Matą Slančiauską, kuris rinko pasakas, sakmes, anekdotus ir visą šią tautosaką  užrašydavęs tarmiškai.    Kiekvienas renginio dalyvis turėjo perskaityti po tarmiškai užrašytą pasaką ir ją iliustruoti. Pasaką „Dangus griūva“ įtaigiai perskaitė  Kamilė Šernauskaitė, o  pasaką „Pelėda“ paslaptingai skaitė Ineta Dantaitė. Ramiai ir įtikinamai pasaką „Katinas ir žvirblis“ perteikė  Samanta Skliarovaitė. Ji ir buvo išrinkta geriausia skaitove. Originaliausiai pasaką „Pelėda“ iliustravo  Ineta Dantaitė. Savitai savo skaitytas pasakas iliustravo Normantas Blačiūnas, Gedas Norkus, Emilis Rudaitis. Kartu pasidžiaugta, kad Mato Slančiausko surinkta tautosaka yra išlikusi iki mūsų dienų, žavi paprastumu, įtaigumu ir yra gyva žmonių širdyse.                                                                              
   Lina Šlipaitytė
Gataučių filialo vyr. bibliotekininkė
Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09