Apie mus

Laimė kalbėti tarmiškai

  2013-02-22Ką reiškia skaityti kitaip – tarmiškai, patyrė Žagarės gimnazijos antros klasės mokiniai su mokytoja Virginija Briediene ir bibliotekininke Vitalija Kurauskiene.

    Ką reiškia skaityti kitaip – tarmiškai, patyrė Žagarės gimnazijos antros klasės mokiniai su mokytoja Virginija Briediene ir bibliotekininke Vitalija Kurauskiene.
    Vasario 22 – osios rytmetį Žagarės gimnazijoje įvyko skaitymai garsu „Laimė kalbėti tarmiškai“. Rytmečio metu bibliotekininkė mokiniams trumpai pristatė žemaičių, aukštaičių, suvalkiečių ir dzūkų tarmes, kurios jau ne pirmą dešimtmetį balansuoja ant išlikimo  ir išnykimo ribos. Vaikams buvo paskaitytos ištraukos iš knygos „Šiaurės Lietuvos sakmės ir pasakos“. Po skaitymo garsiai  bibliotekininkė mokiniams pateikė tarmiškų žodžių, o jie įvardijo tų žodžių reikšmes bendrine kalba. Antrokų mokytoja Virginija Briedienė yra kilusi iš Kupiškio krašto, tad mielai sutiko pakalbėti šmaikščia ir gražia savo tarme.     Smagu, kad vaikai žino apie tarmes, kalba žagarietiškai, bet žino ir kitas lietuvių tarmes.                                                             
Vitalija Kurauskienė
Žagarės filialo vyr. bibliotekininkė
Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09