Apie mus

Tarmiškų pasakų rytmetis Skaistgiryje

  2013-02-22Vasario 22 d. Skaistgirio biblioteka įsijungė į tarmiškų skaitymų pagal Matą Slančiauską savaitę. Rytmetis „Skaityti balsu yra įdomu: skaitome Mato Slančiausko pasakas“ vyko Skaistgirio vidurinėje mokykloje su trečios klasės mokiniais ir jų mokytoja G. Valuodziene.

    Vasario 22 d. Skaistgirio biblioteka įsijungė į tarmiškų skaitymų pagal Matą Slančiauską savaitę. Rytmetis „Skaityti balsu yra įdomu: skaitome Mato Slančiausko pasakas“ vyko Skaistgirio vidurinėje mokykloje su trečios klasės mokiniais ir jų mokytoja G. Valuodziene.
    Bibliotekininkė supažindino su kraštiečio, tautosakininko, švietėjo M. Slančiausko gyvenimu ir veikla, lietuvių kalbos tarmėmis. Skaitytos pasakos iš knygos „Šiaurės Lietuvos pasakos“.  Vaikai klausė, ką reiškia vienas ar kitas tarmiškas žodis. Žaidėme žaidimą „Atspėk žodį“, kur reikėjo tarmiškų žodžių reikšmes pasakyti bendrine kalba. Mokytoja vaikams pateikė keletą skaistgirietiškos šnektos pavyzdžių. Vaikai įdomiai  interpretavo M. Slančiausko pasakytus žodžius: „Gryčia bajoro ar pono – jei nėra knygų – kvepia lavonu“. Kartu su vaikais pasidžiaugėme, kad kalbame lietuviškai, kalba, kurią mums išsaugojo mūsų tėvai ir seneliai.                                                                              
Jolanta Jatulienė 
 Skaistgirio filialo vyr. bibliotekininkė
Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09