Duomenų bazės

Šilko siūlų dėžutė

MEISSNER, Susan

1940-ųjų Anglija. Vokiečiai vykdo precedento neturinčias karines operacijas prieš Londono gyventojus, šimtai tūkstančių vaikų evakuojami į prieglaudas kaimo vietovėse. Tačiau netgi tada, kai penkiolikmetė Emelina Dauntry ir jos mažesnė sesuo Džulija randa prieglobstį žaviame miestelyje, Emelinos širdis nenurimsta. Jauna mergina trokšta grįžti į miestą, kur jos laukia darbas suknelių salone bei galimybė mokytis mados dizaino. Šis jos troškimas pasirodo stipresnis nei pareiga likti su maža seserimi, kuriai būtina globa.
 
Emelina davė pažadą sesei niekada jos nepalikti, tačiau svajonė tokia stipri ir tokia žavinti. Tikslai ir norai grumiasi jos sieloje, o tuo metu vokiečių lėktuvai griauna miestus ir likimus. Seserys žiauriai atskiriamos ir jų gyvenimai jau niekada nebus tokie, kokie galėjo būti.
 
Knyga „Šilko siūlų dėžutė“ – tai pasakojimas apie praeities naštą ir troškimą atlyginti skriaudą, apie karą ir žmogų kare.
 
Susan Meissner – buvusi vyriausioji JAV savaitraščio redaktorė ir ne vieną apdovanojimą pelniusi apžvalgininkė. Jos knygos dažniausiai susijusios su istorija, praeitimi ir žmogumi, nešančiu istorijos naštą. Tai jautrūs, gyvybės kupini pasakojimai. Knyga „Šilko siūlų dėžutė“ 2015 tapo vienu iš geriausių „Goodreads“ romanų.

 

Paskutinio redagavimo data: 2019-11-12