Apie mus

Skaitmeninio raštingumo mokymai bibliotekose: sužinoti, išbandyti, suprastiKviečiame ir Jus užsiregistruoti į mokymus! Registruokitės telefonu 8 675 73227, e. paštu intskaitykla@joniskis.rvb.lt arba atvykite į artimiausią biblioteką.

„Bibliotekos darbuotojos pasiūlė lankyti kompiuterinio raštingumo mokymus. Su kompiuteriu buvau susipažinusi mažai, bet bibliotekos darbuotojos maloniai padėjo įsisavinti tai, ko nesupratau“, – džiaugiasi Aldona Smilgienė (Žagarė),  projekto „Prisijungusi Lietuva“ skaitmeninio raštingumo mokymų dalyvė. „Kursai man davė naudos: išmokau spausdinti, redaguoti nuotraukas, sukurti sveikinimą, naudotis internetu, išmokau, kaip sumokėti mokesčius, kaip nusipirkti patinkantį daiktą internetu“, – pridūrė Aldona.

Panašia patirtimi galėtų pasidalinti ne vienas projekto „Prisijungusi Lietuva“ skaitmeninio raštingumo mokymų dalyvis. Daugeliui iš jų mokymai suteikia praktinių žinių, kaip naudotis skaitmeniniu įrenginiu, kaip pirkti, mokėti mokesčius, bendrauti ir bendradarbiauti internetu. Jau daugiau nei 20 tūkstančių Lietuvos gyventojų dalyvavo viešosiose bibliotekose vykstančiuose mokymuose, o iki projekto pabaigos planuojama apmokyti ne mažiau nei 100 tūkstančių suaugusiųjų, vyresnių nei 18 metų.  Joniškio rajone  kompiuterinio raštingumo įgūdžių jau įgijo virš 200 gyventojų.

Viešosiose bibliotekose ir daugelyje jų kaimiškųjų filialų gyventojai gali mokytis ne tik skaitmeninio raštingumo pradmenų, bet ir gilinti jau turimas žinias ir įgūdžius. Yra net 9 programos, kuriose gali dalyvauti pradinių žinių turintys dalyviai: „Būk aktyvus, unikalus ir verslus“, „Efektyvus laiko planavimas ir bendravimas“, „Atsakingas turinio skelbimas internete ir saugus naršymas“, „Inovatyvus savęs pristatymas“,  „Skaitmeninių nuotraukų apdorojimas ir saugus dalijimasis“, „Pristatymų rengimas“, „Valstybės paslaugos internetu kiekvienam“, „Sumaniau apsipirkime ir atsiskaitykime internetu“, „Planuokime laisvalaikį internetu“. Tikimasi, kad kiekvienas suaugusysis, nepriklausomai nuo jo turimos skaitmeninės patirties, atras sau aktualią mokymosi temą. Išsami informacija apie kiekvieną programą skelbiama https://mokymai.vipt.lt/

 „Šiais laikais visiškai neabejotina, kad technologijos yra svarbi mūsų kasdienio gyvenimo dalis. Mes džiaugiamės galėdami padėti gyventojams išmokti naudotis skaitmeninėmis technologijomis mūsų bibliotekoje. Mokytis naudotis technologijų teikiamomis galimybėmis renkasi senjorai, ieškantys darbo žmonės, norintieji tobulinti turimas minimalias kompiuterines žinias bei norintys išmokti ir sužinoti, kokią naudą gali teikti internetas ir naujos skaitmeninės technologijos“, –  sako Joniškio Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos direktorė Jovita Šimkevičiūtė.

Kviečiame ir Jus užsiregistruoti į mokymus! Registruokitės telefonu 8 675 73227, e. paštu intskaitykla@joniskis.rvb.lt arba atvykite į artimiausią biblioteką.

Projektą įgyvendina Informacinės visuomenės plėtros komitetas kartu su partneriais: asociacija „Langas į ateitį“, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis. 

Skaitmeninio raštingumo mokymus organizuoja asociacija „Viešieji interneto prieigos taškai“ kartu su partneriais UAB „Baltijos kompiuterių akademija“, Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija ir VŠĮ „Informacinių technologijų institutas“.

 
Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos informacija
Paskutinio redagavimo data: 2019-12-02