Renginiai

Tarptautinė vaikiškos knygos diena Linkaičių bibliotekoje

  2013-04-05Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos Linkaičių filialo jaunieji skaitytojai paminėjo Tarptautinę vaikiškos knygos dieną.

   Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos Linkaičių filialo jaunieji skaitytojai paminėjo Tarptautinę vaikiškos knygos dieną. Bibliotekininkė popietės dalyviams pasakė, kad kasmet kreipimąsi ir plakatą, skirtą šiai progai, kuria vis kitos šalies autoriai, ir perskaitė eilėraštį „Skaitymo džiaugsmas“,  parašytą amerikietės Pat Mora.
    Išklausę pasakojimo apie didžiojo pasakininko Hanso Christiano Anderseno gyvenimą, vaikai susiskirstė į dvi komandas ir nusiteikė įveikti  pluoštą užduočių. Mažiausios renginio dalyvės spalvino karalaites ir princeses, o vyresnieji ieškojo atsakymų į įvairius klausimus iš rašytojo biografijos ir kūrybos, įvairių literatūrinių premijų, tarp jų ir skiriamų Lietuvoje, istorijos. Vaikai nustebo sužinoję, kad H. Ch. Andersenas netiko  baleto mokyklai, nes buvo ... per liesas, stebėjosi, kad jis mėgo karpyti iš popieriaus ir galbūt buvo net Danijos karaliaus sūnus. O kad vaikystėje  būsimajam rašytojui čigonė išpranašavo šlovę ir pripažinimą, dalyviai sužinojo išklausę aktoriaus Sigučio Jačėno pasakojimo iš kompaktinės plokštelės „Prisiminkim Hansą Christianą“.  
    Skambant pasakos-miuziklo „Kiekvienam savo vieta“, sukurto pagal rašytojo to paties pavadinimo pasaką,  dainoms, vaikai  į lapelius surašė, kokios pasakos jiems patinka. Už aktyvumą prizais apdovanoti Paulius Katiliavas, Gabija Greičiūnaitė, Vygailė Mameniškytė ir Austėja Taraškutė, o simbolines dovanėles gavo visi renginio dalyviai.

                                                                                      Aleksandra Stulginskienė
                                                                                Linkaičių filialo vyr. bibliotekininkė

Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09