Renginiai

Pavasario renginiai Maldenių bibliotekoje

  2013-04-10Balandžio 6-ąją Maldenių kaimo bendruomenė, kultūros darbuotoja ir bibliotekininkė visus sukvietė į šventę „Tas raštų ir spalvų margumas“– paminėti Tarptautinę vaikiškos knygos dieną ir kartu atšvęsti „Naisių vasaros“ teatro inicijuotas Vaikų Velykėles.

    Balandžio 6-ąją  Maldenių kaimo bendruomenė, kultūros darbuotoja ir bibliotekininkė visus sukvietė į šventę „Tas raštų ir spalvų margumas“– paminėti Tarptautinę vaikiškos  knygos dieną ir  kartu atšvęsti „Naisių vasaros“ teatro inicijuotas Vaikų Velykėles.
    Dvi savaites į biblioteką rinkosi vaikai, jaunimas ir piešė Velykų margučius. Buvo nupiešta apie 60 margučių piešinių. Šventės dieną iš šių piešinių parengta paroda. Taip pat buvo eksponuotos  velykinių puokščių kompozicijos, kurių parodą  padėjo paruošti bibliotekos savanorė S. Mundrienė. 
    Pirmąją šventės dalį „Ir aš paseksiu pasaką“ pradėjo  dvyliktokė Ieva  Balsytė eilėmis apie knygą, skaitymą. Bibliotekininkė papasakojo apie Tarptautinę vaikiškos knygos  dieną, supažindino su knygų vaikams paroda, pasakojo apie vaikų rašytojus, poetus. Bibliotekos lėlių teatro „Padaužiukai“ artistės Ieva Balsytė ir Auksė Baltulytė skaitė ištraukas iš kūrinių vaikams. Renginio dalyviai turėjo galimybę pasitikrinti savo aktorinius gebėjimus,   ekspromtu vaidindami pasaką „Dangus griūva“. Taip pat savo žinias pademonstravo literatūrinėje viktorinoje, kurioje geriau sekėsi suaugusiems dalyviams, nors  pralaimėjusių nebuvo: visi gavo dovanėlių, saldainių. 
    Taip pat pagerbtas išvakarėse Anapilin išėjusio rašytojo Marcelijaus Martinaičio šviesus atminimas: prisiminta jo kūryba, pasidalyta mintimis apie skaitytus kūrinius.        
    Antrąją renginio dalį „Tas raštų ir spalvų margumas“ vedė kultūros renginių organizatorė Emilija  Kvedarienė. Ji pasakojo apie Velykėlių tradicijas,  buvo žaidžiami velykiniai žaidimai, ridenami margučiai, dainuojamos dainos, spėjamos mįslės, deklamuojami eilėraščiai. Kiekvienas šventės dalyvis apdovanotas kompaktiniu disku „Kaip gera, kai man gera“ su Vytauto V. Landsbergio įdainuotomis dainomis  bei  saldumynais ir dovanėlėmis. 
     Šeštojo gimtadienio proga gražiai pasveikinta mažoji šventės dalyvė Viktorija  Gikniūtė. 
     Šventės rėmėjai: Ramūnas Karbauskis, Maldenių kaimo bendruomenė, ūkininkas R. Kvedaras.

                                                                                      Lionė Adomaitienė 
                                                                    Maldenių filialo vyr. bibliotekininkė

Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09