Renginiai

Popietė Tarmių metams Stupuruose

  2013-04-10Mūsų kalba – pati gražiausia gėlė, kiekvienam krašte žydinti tokiais pat žiedais, bet vis kitokiais atspalviais, vis kitokiomis tarėmis, kurios ateina iš pačios artimiausios aplinkos su pirmaisiais išmoktais žodžiais.

    Mūsų kalba – pati gražiausia gėlė, kiekvienam krašte žydinti tokiais pat žiedais, bet vis kitokiais atspalviais, vis kitokiomis tarėmis, kurios ateina iš pačios artimiausios aplinkos su pirmaisiais išmoktais žodžiais.
    Balandžio 6 –ąją d. Stupurų kaimo biblioteka pakvietė į Tarmių metams skirtą popietę „Pasibūkim“, kuri vyko Stupurų bendruomenės namuose. Renginyje dalyvavo Stupurų kaimo gyventojai, Gasčiūnų skaitytojų klubo „Gašvinė“narės ,      Gasčiūnų pagrindinės mokyklos mokytojai ir mokiniai.
    Renginį vedė – kuršėniškė pedagogė Daiva Daujotienė. Už tarmių regionams paruoštų stalų susėdo aukštaičiai, žemaičiai, dzūkai, suvalkiečiai ir mažosios Lietuvos atstovai. Renginys prasidėjo proto mankšta „Ar gerai pažįstame Lietuvą“: dalyviai atsakinėjo į klausimus, žemėlapyje pažymėjo savo regiono ribas.
    Kiekvienas regionas pristatė savo krašto liaudies daina, apibūdino populiariausius patiekalus. Žemaitiškai porino Janina Kadienė, Genovaitė Mumgaudienė ir Liucija Bertulienė. Jos parodė visiems žemaitiškus pasus, išmokė giedoti žemaičių himną. Dzūkiškai pakalbėjo mokytoja Vilma Kubilienė, pasvaliečių tarme prisiminimais pasidalijo Irena Mažeikienė, Žagarės – Dalia Rimdžiuvienė.
    Dainų varžytuvėse skambėjo paeiliui „užvedamos“ liaudies dainos. Atėjo eilė ir šokiams, kurių pamokė renginio vedėja Daiva. Labai smagu buvo išmokti žemaičių „Grečenikę“, suvalkiečių „Marceliukę“.
    Už šiltą ir smagų renginį dalyviai buvo dėkingi organizatoriams. Bibliotekininkė dėkojo bendruomenės pirmininkei Loretai Česnauskienei už bendradarbiavimą, dalyviams už aktyvų dalyvavimą.

Silva Andriuškienė,
Stupurų filialo vyr. bibliotekininkė
Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09