Renginiai

Žagarės bibliotekoje – kalendoriaus pristatymas

  2013-04-12Balandžio 10–osios popietę Žagarės bibliotekos lankytojus pasitiko melodingi neįgaliųjų ir pagyvenusių žmonių klubo kapelos „Švėtė“ akordai. Žagariečiai rinkosi į 2013 metų Joniškio krašto etninės kultūros kalendoriaus „NAUJI GASPADORIAI – ŠVIEŽI KALENDORIAI” pristatymą.

    Balandžio 10–osios  popietę Žagarės bibliotekos lankytojus pasitiko melodingi neįgaliųjų ir pagyvenusių žmonių klubo kapelos „Švėtė“ akordai. Žagariečiai rinkosi į  2013 metų Joniškio krašto etninės kultūros kalendoriaus „NAUJI GASPADORIAI – ŠVIEŽI KALENDORIAI” pristatymą.  
    Renginį pradėjo kapela „Švėtė“ žagarietiška daina. Žagarės regioninio parko vyr. specialistė Giedrė Rakštienė pristatė renginio svečius – Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus direktorę Rasą Ališauskienę,  kalendoriaus sudarytoją – muziejininkę Renatą Rapkauskienę ir kalendoriaus dizainerę Jurginą Jankauskienę. 
    R. Ališauskienė sakė, kad šiuo leidiniu siekta prisidėti prie krašto etninės  kultūros paveldo išsaugojimo, sklaidos ir puoselėjimo, padėkojo  kraštietėms kalbininkėms dr. Aušrai Kaikarytei ir Ritai Urnėžiūtei už pagalbą. 
    R. Rapkauskienė pasakojo, kodėl naudingas ir įdomus šis naujasis kalendorius. Jame galima pasisemti vertingų mūsų krašto senolių patarimų, tradicinės liaudies medicinos gudrybių, originalių valgių receptų, tradicinių orų spėjimų, burtų, senoviškų žaidimų. Taip pat jame išspausdinta daug tautosakininko Mato Slančiausko surinktos etnografinės medžiagos ir kraštotyros ekspedicijose užrašytų senųjų vietinių gyventojų prisiminimų. Kalendoriuje  gausu informacijos apie įvairių Joniškio rajono įstaigų ir organizacijų, draugijų, seniūnijų ir kaimų bendruomenių organizuojamus tradicinius renginius, šventes, akcijas, įžymių ir nusipelniusių žmonių, garsinančių gimtąjį kraštą, sukaktis. Leidinyje daugelis dalykų yra išdėstyti gražia ir sodria tarmiška kalba, kuria galime didžiuotis ir skleisti pasauliui. 
    Kalendoriaus dizainerė Jurgina Jankauskienė pasidžiaugė galėdama aplankyti Žagarę, pasakojo apie kalendoriaus apipavidalinimą, nuotraukų ir straipsnių atranką.
    R. Rapkauskienė ir J. Jankauskienė pakvietė susirinkusius prisidėti kuriant kitų metų kalendorių. Visiems buvo padalintos anketos su klausimais, kurių atsakymai galbūt ras vietos sekančių metų kalendoriuje. 
    Popietės metu vyko smagi diskusija, kurios metu žagariečiai kalbėjo tarmiškai, pasakojo įvairias istorijas iš savo patirties. Mokytoja Alma Kančelskienė pasakojo jai nutikusią istoriją, kai prieš 30 metų atvyko gyventi į Žagarę. Kapelos „Švėtė“ vadovė Roma Stankienė prisiminė keletą linksmų žagarietiškų anekdotų. Savo mintis ir pastabas kalendoriaus sudarytojams išsakė ir aktyvus žagarietis Vytautas Vaitkus. 
    Renginio pabaigoje G. Rakštienė padėkojo visiems – susirinkusiems, svečiams, kapelos muzikantams, Žagarės bibliotekos darbuotojoms.

Žagarės regioninio parko direkcijos ir 
Žagarės miesto bibliotekos informacija

Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09