Renginiai

Rytmetis vaikams apie saugų elgesį

  2013-04-23Iš lėto šiemet ateina pavasaris. Vėl daugiau laiko bus galima praleisti lauke su kamuoliu, riedučiais ar dviračiu. Tačiau šie pavasariniai džiaugsmai atneša ir daug rūpesčių. Tai laikas, kai ypač padidėja eismo nelaimių skaičius.

   Iš lėto šiemet ateina pavasaris. Vėl daugiau laiko bus galima praleisti lauke su kamuoliu, riedučiais ar dviračiu. Tačiau šie pavasariniai džiaugsmai atneša ir daug rūpesčių. Tai laikas, kai ypač padidėja eismo nelaimių skaičius.
    Tik pradėjęs dirbti  Skaitgiryje prevencijos poskyrio tyrėjas Justas Martinaitis panoro susipažinti su vietos bendruomene ir pirmam susitikimui balandžio 22 d. Skaistgirio bibliotekoje į rytmetį pakvietė Skaistgirio vidurinės mokyklos antrokus ir jų mokytoją Editą Burbienę. Jausdamas pareigą priminti vaikams saugaus elgesio taisykles, tyrėjas perskaitė vaikams žaismingą ir kartu pamokantį pasakojimą apie Jorę ir jos broliuką Balį, kuriuos aplankė iš Andromedos ūko į mūsų planetą atskridęs keistuolis Ulis Fulis, kuris nemokėjo kelių eismo taisyklių ir nežinojo, kaip elgtis kelyje („Saugokime vieni kitus kelyje“). Išklausę pasakojimą,vaikai noriai patys pasakojo, kaip jie elgiasi vienoje ar kitoje situacijoje, pavartė bibliotekos turimas knygeles apie saugų elgesį kelyje.
    Pabendravę bibliotekoje, visi išskubėjo į kiemą, kur tyrėjas Justas parodė policijos automobilį, kuriuo jis kasdien skuba į darbą. Visi norintieji galėjo pasėdėti  automobilyje, susipažinti su kasdienėmis policininko darbo priemonėmis: stabdymo lazdele su raudonu atšvaitu, gumine lazda, antrankiais, paklausyti dėmesį sukaustantį garsinį policijos automobilio signalą.
    Popietės dalyviai dovanų gavo po knygelę – atmintinę „Būsiu saugus“. Padėkoję tyrėjui Justui už pamoką vaikai saugiai išskubėjo į mokyklą.

                                                       Lijana Degimienė, Jolanta Jatulienė

Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09