Renginiai

Akcija „Lietuva skaito“

  2020-05-07Akcija vyks iki gegužės 7 d.

Šiemet „Lietuva skaito!“ kviečia neįprastai. Šiai vienos dienos skaitymo skatinimo akcijai, kaip ir daugeliui kultūros renginių, teko ieškoti kitų vietų ir būdų planuotiems susitikimams ir skaitymams. Tačiau skaityti galime visur, o namuose ypač. Tad kviečiame dalytis skaitymo smagumu nuotoliniu būdu į savo skaitytojus kreipdamiesi šūkiu „Atrask klasiką!“ Juk gera literatūra yra amžina.

Jono Avyžiaus viešoji biblioteka kviečia lietuvius ir lietuviškai kalbančius pasaulio piliečius imti į rankas lietuvišką knygą ir skaityti kartu. Ieškant klasikų kūrinių, skaitytojų patogumui atviri  el. ištekliai: www.ibiblioteka.lt ir www.epavelas.lt. Naudokitės jais ir semkitės įkvėpimo iš klasikų.

Dvi savaites – nuo balandžio 23 d., Pasaulinės knygos dienos, iki gegužės 7 d., Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos, – portale www.lietuvaskaito.lt pateikiama įdomių faktų apie lietuvių literatūros klasikus, taip pat jų kūrinių sąrašai, ištraukos, skaitytojų idėjos, įskaityti tekstai.

JONO AVYŽIAUS VIEŠOJI BIBLIOTEKA – viena iš akcijos ambasadorių, nes mūsų pavadinime yra Lietuvos literatūros klasikas – JONAS AVYŽIUS.

Kokie būtų klasikais vadinami rašytojai, jeigu gyventų šiandien, jeigu vieni su kitais bendrautų feisbuke ar instagrame? Nežinome, tačiau galime įsivaizduoti, tad kviečiame kasdien užsukti į portalą www.lietuvaskaito.lt ir akcijos „Facebook“ paskyrą.

Primename, kad prisijungti prie akcijos gali visi norintieji ir tai galima padaryti net keliais būdais:

  • nusifilmuokite prie jūsų mieste esančio klasiko paminklo, muziejaus ar memorialinės lentos skaitydami (o gal suvaidindami ar sudainuodami) klasiko kūrinio ištrauką (žinoma, nepažeisdami karantino taisyklių);
  • sukurkite kitokį plakatą klasikams: juk jie buvo įdomūs, turintys humoro jausmą, kovingi, nepaprasti, talentingi, todėl juos atsimename ir šiandien;
  • atsiųskite vaizdo siužetą, plakatą ar kitą medžiagą el. paštu info@lla.lt. Organizatoriai jais dalysis savo svetainėje. Išradingumas neliks neįvertintas: penki atsitiktinės atrankos būdu atrinkti skaitytojų įrašai ir penki plakatai bus apdovanoti akcijos „Lietuva skaito!“ prizais. 

Atraskime klasikus vėl ir vėl. Jungiamės prie akcijos ir gegužės 7-ąją garsiai sušukime „Lietuva skaito!“

Paskutinio redagavimo data: 2020-04-30