Duomenų bazės

Koronaviruso išgyvenimo vadovas: 101 mokslu grįstas patarimas, kuris gali išgelbėti gyvybę

ZHOU, Wang

Iš pradžių pasaulis gana abejingai stebėjo, kaip Kinija bando susidoroti su koronaviruso protrūkiu. Vėliau liga pasklido po planetą ir apėmė visus žemynus, o pasaulio mokslininkai vis dar tebeieško būdų, kaip suvaldyti pandemiją. Medicinos mokslų daktaro Wang Zhou knyga „Koronaviruso išgyvenimo vadovas: 101 mokslu grįstas patarimas, kuris gali išgelbėti gyvybę“ neatsakys į klausimą, kaip išgydyti sergančiuosius ar išgelbėti pasaulį. Tačiau išgyvenimo vadove skaitytojai ras informacijos, kaip koronavirusas plinta, kaip jis veikia žmogaus organizmą ir sužinos efektyviausius prevencinius būdus, kurie padės išvengti ligos.

Pagrindinius koronaviruso apsisaugojimo būdus, ko gero, išvardinti galėtų net patys mažiausieji. Labai svarbi yra asmeninė higiena – rankas su muilu reikia plauti bent kas valandą ir ne trumpiau nei pusę minutės. Jei nėra galimybių – naudoti dezinfekcinį skystį. Viešose vietose būtina dėvėti kaukę ar respiratorių, neliesti veido. Taip pat reikia dažnai valyti liečiamus paviršius, vėdinti kambarius, o svarbiausia – laikytis atstumo nuo kitų žmonių, likti namuose, vengti susibūrimų. Tokias ir kitas naudingas apsaugojimo taisykles skaitytojams pakartos ir autorius. Knygoje iš viso yra 101 mokslu grįstas patarimas.

Gydytojas Wang Zhou yra kilęs iš Kinijos miesto Uhano. Būtent čia prasidėjo koronaviruso proveržis, kurį šalis sugebėjo suvaldyti. Kaip jiems tai pasisekė? Atsakymus rasite knygoje „Koronaviruso išgyvenimo vadovas: 101 mokslu grįstas patarimas, kuris gali išgelbėti gyvybę“. Knygą sudarę specialistai kalba paprasta ir suprantama kalba, o tekstą iliustruoja grafikais bei kita naudinga informacija.

Šiame vadove pateikiama informacija ne tik apie koronavirusą bei jo gydymo būdus, bet autorius dalijasi ir bendromis teorinėmis žiniomis apie užkrečiamas ligas. Po pasaulį sparčiai plintant COVID-19 virusui, knyga „Koronaviruso išgyvenimo vadovas“ padės jaustis drąsiau, o kinų mokslininkų patirtis suteiks vilties šioje kovoje – žinosite, ko tikėtis kiekviename pandemijos etape.

Wang Zhou – ligų kontrolės ir prevencijos centro Uhane vyriausiasis gydytojas, taip pat Huazhongo bei Uhano universitetų profesorius. Jis yra tarptautinis autoritetas užkrečiamų ligų ir prevencijos kontrolės klausimais. Daktaro, buvusio pačiame koronaviruso protrūkio epicentre, parengta knyga „Koronaviruso išgyvenimo vadovas“ šiuo metu verčiama į daugelį kalbų. Lietuviškam leidimui įžangą parašė daktaras Alvydas Unikauskas.
Paskutinio redagavimo data: 2020-06-02