Renginiai

Bendruomenės istorijos kūrimo kūrybinės dirbtuvės

  2020-06-18Birželio 18 d. vyko pirmasis susitikimas pagal Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos įgyvendina projektą „MAŽOSIOS ISTORIJOS Lietuvos bendruomenių muziejus“. Šiuo projektu siekiama išryškinti, parodyti ir įamžinti bendruomenės per vietos žmonių pasakojamas mažąsias istorijas.

Susitikimą-kūrybines dirbtuves moderavo asociacijos „Kūrybinės jungtys“ nariai – „Vilniaus Keistuolių teatro“ aktorius, edukatorius, režisierius Justas Tertelis ir dailininkė Birutė Bikelytė. Kūrybinių dirbtuvių metu susipažinta su projekto dalyviais ir moderatoriais, pristatyta projekto eiga ir laukiamas galutinis rezultatas. Planuojama, kad projekto metu surinktos istorijos bus talpinamos naujai kuriamame virtualiame muziejuje, kuris bus pristatytas visuomenei 2021 m. antroje pusėje. 

Joniškyje numatyti dar 5 gyvi susitikimai su ta pačia žmonių grupe, kurių metu bus kalbama apie savas, unikalias laisvės patirtis, bus renkami pasakojimai, prisiminimai, juos papildantys dokumentai, vaizdinė medžiaga, iš kartos į kartą perduodami asmeniniai ar šeimos artefaktai.

G. Vilčiauskienės inf.
R. Mačiukienės nuotr.
 


Paskutinio redagavimo data: 2020-12-07