Renginiai

Kūrybinė pamokėlė stovyklautojams

  2013-06-17Dvi savaites Joniškio rajono Plikiškių mokykloje-daugiafunkciame centre vyko dieninė vaikų vasaros poilsio stovykla „Šaltinėlis“, į kurią susirinko nemažas būrelis pačių aktyviausių stovyklautojų.

   Dvi savaites Joniškio rajono Plikiškių mokykloje-daugiafunkciame centre vyko dieninė vaikų vasaros poilsio stovykla „Šaltinėlis“, į kurią susirinko nemažas būrelis pačių aktyviausių stovyklautojų.  Kiekviena diena buvo skirta skirtingai veiklai – sportui, menui, bendravimui su knyga. 
    Todėl  birželio 10 dieną  Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos Plikiškių filialo vyr. bibliotekininkė pakvietė juos į kūrybinę pamokėlę „Vartau lankstinių knygą“. Susitikimo pradžioje ji papasakojo vaikams apie popieriaus atsiradimo istoriją, jo paplitimą Europos valstybėse, o po to pristatė lankstinių knygas, kuriose galima rasti naudingų idėjų , kaip pasigaminti įdomių ir reikalingų daiktų iš popieriaus. Vaikams ypač patiko  J.Paulionytės knygos „Susipažinkite – origamis“ lankstiniai. Bibliotekininkė paaiškino vaikams žodžio „origamis“ kilmę, jo reikšmę, papasakojo, iš kokio popieriaus geriausiai lankstyti origamius. Vaikų paklausus, kokie daiktai labiausiai reikalingi atostogaujant, atsakymo ilgai laukti nereikėjo. Daugelis sakė, kad tai – kepurė nuo saulės arba skėtis. Netrukus  buvo nuspręsta, kad vaikai bandys pasigaminti samurajaus šalmą, kuris visiems labai patiko.  Kiekvienas stengėsi kuo išradingiau papuošti savo šalmą arba išlankstyti dar vieną iš seno laikraščio. Trečiokė Aistė išlankstė net mažą šalmuką, kuris tiko mobiliajam telefonui. Smagiai nusiteikę, užsidėję savo pagamintus  šalmus vaikai skubėjo nusifotografuoti. Daugelis jų  pritarė minčiai, kad patirtis, įgyta šios kūrybinės pamokėlės metu, labai pravers kiekvienam, išsiruošusiam pailsėti gamtoje ir pamiršusiam karštą vasaros dieną su savimi pasiimti galvos apdangalą.
     Netradicinės menų dienos metu stovyklautojai ekologiškais dažais iš „Vaikų linijos“ piešė rankomis ir kojomis. Šie neįprastai sukurti piešiniai papuoš įėjimą į biblioteką, o popieriuje likę pėdsakai  visiems tarsi primins, kad knygų skaitymo vaikai  nepamirš ir vasarą.

                                                                            Aušra Kriščiūnienė

Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09