Renginiai

Žemaitiškų dainų skambesys Žagarės bibliotekoje

  2013-07-02Birželio 29 dieną Žagarės miestas tradiciškai šventė gimtadienį, šiemet 815 – ąjį.

      Birželio 29 dieną  Žagarės miestas tradiciškai šventė gimtadienį,  šiemet 815 – ąjį.  
Į gražią šventės renginių pynę įsijungė ir Žagarės biblioteka, pakvietusi  koncertuoti studentų grupę iš Šiaulių „Liūts, mergėle ė dvė žoves“.
    Grupės atlikėjai pateikė savo kūrybos ir populiarių dainų programą žemaitiškai, taip primindami Tarmių metus. Nors grupę sudaro 4 atlikėjai, tačiau Italijon išvykusi Izabelė Visockaitė nekoncertavo, todėl pasireikšti teko likusiems grupės nariams: Austėjai Gendvilaitei, Severinui Norgailai ir Mariui Tarasevičiui.
     Į tarmišką koncertą susirinko gausus būrys žagariečių ir svečių. Popietę pradėjo Austėja savo kūrybos daina apie save. Žagariečius maloniai nuteikė ne tik skambus ir melodingas Austėjos balsas ir smuiko valdymas, bet ir aktoriniai jos gebėjimai, mokėjimas bendrauti su klausytojais.
     Marius puikiai vinguriavo melodijas akordeonu, o Severinas ilgesingai grojo gitara, dainavo populiarias lietuviškas dainas. 
     Grupės koncertu sužavėti žagariečiai ovacijomis  dėkojo atlikėjams ir prašė dar ne kartą sugrįžti Žagarėn. 
     Renginys organizuotas pagal Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos projektą „Gyvasis žodis iš gimtosios tarmės versmių“, kurį parėmė LR Kultūros rėmimo fondas.

                                                                                                   Aušra Jonuitytė
                                                                                             Vitalija Kurauskienė

Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09