Renginiai

Knygos sutiktuvės

  2013-07-10Liepos 6 –ąją Joniškio miesto dienos šventės proga Jono Avyžiaus viešojoje bibliotekoje pristatyta nauja poetės, Joniškio garbės pilietės Onos Mikalauskienės-Kubiliūtės eilėraščių knyga „Atskambiai“.

    Liepos 6 –ąją Joniškio miesto dienos šventės  proga Jono Avyžiaus viešojoje  bibliotekoje pristatyta nauja poetės, Joniškio garbės pilietės Onos Mikalauskienės-Kubiliūtės  eilėraščių knyga „Atskambiai“.
    Posmus iš 17-osios poetės knygos skaitė Joniškio „Aušros“ gimnazijos moksleivė Daiva Silkytė, bibliotekos darbuotoja Rita Mačiukienė, o muzikos pedagogas Gintaras Mikalėnas eilėms pritarė gitaros garsais. 
     Knygos leidėjas, redaktorius, Šiaulių universiteto docentas dr. Stasys Tumėnas džiaugėsi, kad jau antrą kartą pavyko suderinti autorės ir leidyklos norus ir pageidavimus. Poetė atsisakė skyrybos ženklų: kablelių, taškų, tačiau liko pagarba žodžiui, parenkamam ypatingai, su meile. „Aštuonioliktoji  knyga turėtų būti kūrybos rinktinė“, –  linkėjo svečias O. Mikalauskienei.
     Mokytoja Nijolė Vaičiulytė-Mykolaitienė pastebėjo poetės gebėjimą iš jau buvusių minčių, posmų sukurti visai naują eilėraštį. Toks yra „Dosnumas“, dedikuotas gerai bičiulei Onai Gendvilienei, kuri jau ne vieną poetės eilėraštį yra pavertusi skambia daina. 
    Poetę sveikino jos bičiuliai ir gerbėjai bei Joniškio rajono valdžios atstovai – savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas Romualdas Franckaitis ir narė Vidutė Petraitienė.
    Muzikinę dovaną Onai Mikalauskienei pateikė Skaistgirio saviveiklininkai  Birutė Dauginytė,   Jolanta Rapečkaitė-Gižienė bei solistas iš Žagarės Vytautas Liulys.
    Poetė, sulaukusi daug sveikinimų, padėkų ir gražių atsiliepimų, kaip visada, kuklinosi: „negaliu viskuo tikėti, ką sakote, – juokavo ji. Tačiau tikslas – pasiekti klausytojų, skaitytojų širdis, mintis, rasti „atskambius“ jų sieloje buvo pasiektas.

                                                                                           Vijoleta Kuprevičienė

Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09