Renginiai

Popietė su psichologe Virginija Servutiene

  2013-08-28Joniškio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras, vykdydamas savo veiklą, bendradarbiauja su Joniškio rajono savivaldybės Jono Avyžiaus viešąja biblioteka, rajono bendruomenėmis, kitomis nevyriausybinėmis organizacijomis, rengia įvairius renginius.

    Joniškio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras, vykdydamas savo veiklą, bendradarbiauja su Joniškio rajono savivaldybės Jono Avyžiaus viešąja biblioteka, rajono bendruomenėmis, kitomis nevyriausybinėmis organizacijomis, rengia įvairius renginius.
  Rugpjūčio 26 d. į Žagarės miesto biblioteką Visuomenės sveikatos biuro specialistė Lina Rubežienė ir Žagarės bendruomenė „Veidė“ pakvietė psichologę Virginiją Servutienę į paskaitą - diskusiją „Teigiamų emocijų skatinimas“ .
   Psichologė V. Servutienė – daugelio formalių ir neformalių programų, straipsnių autorė, lektorė, turinti dėstymo ir praktinio konsultavimo įgūdžių. Psichologė dirba su tikslinėmis grupėmis: vaikais, pedagogais, atskirties grupių asmenimis, žmonėmis, pasimetusiais gyvenimo labirintuose. Ji dėsto studentams, veda mokymus, dalyvauja metodinėje, projektinėje veikloje, mokosi „3-čiojo tūkstantmečio“ psichologijos, domisi gabių mokinių ugdymu. Virginijos credo - „Kiekvieną dieną išmokti daugiau negu išmokyti kitus“.
   Susirinkusius žagariečius psichologė mokė sėkmingai nusiteikti, kad valdant emocijas būtų lengva gyventi ne tik pačiam, bet ir aplinkiniams. Pasak V. Servutienės, kiekvienas turime emocinės patirties kibirėlį su daug pliusų ir minusų. Asmenybės pagrindas padedamas iki penkerių metų. Jei mažą žmogutį tėvai gerai vertino, dėjo pliusą prie pliuso, suaugęs jis gebės labiau savimi pasitikėti ir kovoti. Jei kibirėlio dugne yra daugiau minusų - vaikas buvo ujamas, baramas, peikiamas - suaugus jam bus sunkiau susidoroti su problemomis. Toks žmogus sau nepatinka. Jis mąsto, kad nepatinka ir kitiems, todėl linkęs aplinkinius pulti.
   Lektorė susirinkusiems atsakė į juos dominančius klausimus. Daugeliui susirinkusiųjų V. Servutienė įžiebė viltį, žavėjo kompetencija, neišsenkančia energija, nuoširdžiu kontaktu. 
   Renginys skirtas Sveikatingumo metams paminėti.
Aušra Jonuitytė
Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09