Renginiai

Europos paveldo dienoms skirta konferencija

  2013-09-20Rugsėjo 12 d. Joniškio Jono Avyžiaus viešojoje bibliotekoje įvykusia konferencija „Moderniosios architektūros apraiškos Joniškyje 1918-1940 m.“ buvo baigtas įgyvendinti Informacijos ir kraštotyros skyriaus vedėjos Vijoletos Kuprevičienės parengtas to paties pavadinimo projektas, skirtas Europos paveldo dienoms, kurį finansavo Joniškio rajono savivaldybė.

    Rugsėjo 12 d. Joniškio Jono  Avyžiaus viešojoje bibliotekoje įvykusia konferencija „Moderniosios architektūros apraiškos Joniškyje 1918-1940 m.“ buvo baigtas įgyvendinti Informacijos ir kraštotyros skyriaus vedėjos Vijoletos Kuprevičienės parengtas to paties pavadinimo projektas, skirtas Europos paveldo dienoms, kurį finansavo Joniškio rajono savivaldybė.  
    Bibliotekos languose  eksponuota Joniškio moderniosios architektūros statinių fotografijų  (autoriai Jonas Ivanauskas ir Ignas Vilčiauskas) bei Joniškio A. Raudonikio meno mokyklos moksleivių Valentinos Arlauskaitės, Jūratės Lideikytės, Juditos Sabulytės, Agnės Misiūtės bei Pauliaus Kuprevičiaus piešinių (mokytoja Vida Žukienė) paroda.
     Konferencijoje kalbėjęs I. Vilčiauskas apgailestavo, kad moderniosios architektūros statinius niokoja ne tik laikas, bet ir žmonės, netikęs rajono architektų požiūris į miesto architektūrą. Projektoautorė V. Kuprevičienė pasidalijo savo pastebėjimais, kad pastatai, kurių šeimininkai turėjo mažiau lėšų, labiau atspindi moderniosios architektūros palikimą. 
    „Joniškio Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos pastato fasadas papuoštas klinkerio plytomis, kurios būdingos  Klaipėdos kraštui, labai praturtina 1918–1940 metų Lietuvos moderniosios architektūros istoriją,“ – sakė išsamų ir įdomų pranešimą šiai Europos paveldo dienoms skirtai konferencijai parengęs kaunietis menotyrininkas, docentas daktaras Vaidas Petrulis. Joniškyje esti ir daugiau išskirtinių pastatų, tik daugelį jų pakeitė rekonstrukcijos ir laikas. Tai ir „Aušros“ gimnazijos pastatas, dabartinis SEB banko pastatas, statiniai Šiaulių senojoje, Livonijos, Žagarės gatvėse. 
    Apie Joniškio miesto gyventojus ir  jų buitį 1918-1940 metais, gausią žydų bendruomenę ir jos veiklą pranešimą skaitė „Saulės“ pagrindinės mokyklos istorijos mokytoja Stanislava Venislovienė. 
     Apibendrindama pranešėjų išsakytas mintis apie Joniškio architektūros paveldą, jo fiksavimą bei išsaugojimą, esamas problemas kalbėjo Joniškio rajono savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyr. specialistė paveldosaugai Vilma Bartašienė. Ji dėkojo Jono Avyžiaus viešajai bibliotekai bei projektą įgyvendinusiai V. Kuprevičienei už svarų indėlį fiksuojant Joniškio miesto architektūrą.

                                                    Dalia Norvaišienė

Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09