Renginiai

Vaikai minėjo dieną be automobilio

  2013-09-24Rugsėjo 20–ąją Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos Plikiškių filiale paminėta Tarptautinė diena be automobilio.

   Rugsėjo 20–ąją Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos Plikiškių filiale paminėta Tarptautinė diena be automobilio.
   Į konkursą „Minu minu pedalus... “ susirinko Plikiškių mokyklos–daugiafunkcio centro mokiniai ir mokytojai. Plikiškių filialo bibliotekininkė A. Kriščiūnienė priminė visiems dienos be automobilio atsiradimo istoriją, svarbą ir pakvietė parungtyniauti atliekant linksmas užduotėles apie gerai žinomą transporto priemonę –  dviratį. Mokiniams teko surasti ir pabraukti 3 pačias ekologiškiausias transporto priemones, pasakyti, kokios detalės netinka dviračiui, sudėlioti sakinius iš duotų žodžių, įminti mįsles. Pasirodė, kad apie dviratį mokiniai tikrai žino daug.  
    Visą savaitę mokiniai ant popieriaus lapo dekoravo dviračius. Tai buvo jų namų užduotis. Įvairiais būdais – spalvinimo, koliažo, mozaikos technika – mokiniai galėjo parodyti savo išradingumą. Gražūs ir spalvoti dviratukai „nutūpė“ ant kaimo bibliotekos sienos. Patį originaliausią  kūrinėlį slaptu balsavimu mokinukai išrinko ketvirtokės Darijos Jokštytės nupieštą dviratuką. Nemažai balsų surinko ir trečiokės Gustė Stočkutė bei Goda Šiušaitė. O dviratiškiausia mokinuke tą dieną tituluota ketvirtokė Gabrielė Palmileraitė, kuri renginio dieną į mokyklą atmynė išpuošusi savo dviratuką rudeninėmis gėlėmis.
    Kiekviena klasė už geras žinias buvo apdovanota sieniniais kalendoriais, o patys išmaniausi mokiniai – atšvaitais. Renginį užbaigė priešmokyklinukai kartu su savo mokytoja iš atskirų eilučių sudėlioję ir padeklamavę eilėraštuką apie dviratuką.

                                                                     Aušra Kriščiūnienė
                 Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos Plikiškių filialo vyr. bibliotekinink
Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09