Renginiai

„POEZIJOS PAVASARIO“ 2021 svečiai lankėsi Žagarėje ir Joniškyje

  2021-07-09Liepos 9 d. Žagarėje ir Joniškyje lankėsi 57-ojo tarptautinio festivalio „Poezijos pavasaris“ 2021 svečiai: poetai Marius Burokas, Adam Vajna (Vengrija), Simonas Bernotas, Vytautas Kaziela, literatūrologė Neringa Butnoriūtė ir poetas, dramaturgas, režisierius, bardas Mindaugas Valiukas.

Šis tarptautinis poezijos renginys įprastai būna organizuojamas gegužę, tačiau šiemet buvo nukeltas į liepos mėnesį dėl koronaviruso pandemijos ir karantino suvaržymų.

Pirmiausia „Poezijos pavasario“ svečiai buvo sutikti Joniškyje prie Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės gimtojo namo. Čia svečius priėmė ir pasveikino Joniškio rajono savivaldybės mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė, savivaldybės administracijos direktorius Tomas Armonavičius, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Asta Žilinskienė, Joniškio rajono savivaldybės Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos direktorė Jovita Šimkevičiūtė. Vėliau savivaldybės atstovai „Poezijos pavasario“ dalyvius palydėjo iki rašytojos Jolitos Skablauskaitės skvero.

Po susitikimo su Joniškio rajono savivaldybės atstovais svečiai vyko į Žagarės dvaro rūmus, kur vyko poezijos vidudienis. Žagarėje vykusio poezijos vidudienio metu gimtadienio proga pasveikinta ir Žagarės metraštininkė Romualda Vaitkienė. Po renginio svečiai aplankė lankytinas Žagarės vietas, o viešnagę Žagarėje svečiai baigė Saulės Marijos ir Kęstučio Labanausko sodyboje, kurioje šeimininkai kvietė ragauti žagarvyšnių.

Baigiamasis susitikimas su „Poezijos pavasario“ 2021 svečiais vyko Joniškio Raudonojoje sinagogoje. Literatūrologė N. Butnoriūtė pristatydama poetus pabrėžė kiekvieno iš jų išskirtinumą ir eilėraščių temų įvairovę. Poetas, dramaturgas, režisierius, bardas Mindaugas Valiukas susirinkusiesiems skaitė ne tik savo eilėraščius, bet ir dovanojo gitara atliekamus muzikinius kūrinius. Renginyje dalyvavęs poetas A. Vajna iš Vengrijos eilėraščius skaitė vengrų kalba, o į lietuvių kalbą autoriaus išverstus tekstus skaitė poetas M. Burokas. Jaunasis poetas S. Bernotas pristatė savo naujausią kūrybą, kurią galima rasti literatūriniame žurnale „Metai“ bei almanache „Poezijos pavasaris“ 2021. Renginio pabaigoje poetams už nuostabų poezijos vakarą dėkojo Joniškio rajono vicemerė V. Aleknavičienė ir Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos direktorė J. Šimkevičiūtė. „Šis tradicinis Poezijos pavasario renginys kiekvienais metais džiugina žagariečius ir joniškiečius. Esame dėkingi Lietuvos rašytojų sąjungai už šį gražų renginį“, – teigė Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos direktorė J. Šimkevičiūtė.

 
Gitos Vilčiauskienės inf.
Dovilės Kurlienės nuotr.


Paskutinio redagavimo data: 2021-07-12