Apie mus

Popietė „Perskaičiau aš – perskaityk ir tu“

  2014-01-16Sausio 10-ąją Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos Gataučių filiale įvyko popietė „Perskaičiau aš – perskaityk ir tu“, skirta geriausios 2013 metų knygos rinkimams.

   Sausio 10-ąją Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos Gataučių filiale įvyko popietė „Perskaičiau aš – perskaityk ir tu“, skirta geriausios 2013 metų knygos rinkimams.
   Bibliotekininkė susirinkusiam jaunųjų skaitytojų būreliui papasakojo apie Metų knygos rinkimus, pristatė knygas, pretenduojančias į geriausios knygos titulą. Taip pat pasidžiaugė, kad šiemet pirmą kartą biblioteka dalyvavo rinkimuose ir gavo poezijos rinkinį suaugusiems. Gataučių bibliotekininkė priminė vaikams geriausią 2012- ųjų metų knygą paaugliams –  Kristinos Gudonytės „Idą iš šešėlių sodo“. Ši knyga populiari tarp bibliotekoje skaitančių paauglių.
   Po knygų pristatymo bibliotekininkė apžvelgė, kokias knygas bibliotekos lankytojai daugiausia skaitė 2013 metais. Pastebėta, kad daugiausia vaikų akis traukė knygos apie gamtą, gyvūnus, įvairias keliones. Didelį įspūdį vaikams paliko knyga „Daktaro Dolitlio kelionės“. Tai – pasakojimas apie gerąjį daktarą, kuris savo gyvenimą pašventė ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Labai patiko E.B. Whito knyga „Šarlotės voratinklis“ – jautrus pasakojimas apie gražią vorės ir paršiuko draugystę. Vaikai mėgo lietuvių autorių – Vytauto V. Landsbergio, N. Kepenienės ir kitų knygas.
   Apžvelgusi knygas bibliotekininkė pakvietė visus traukti lapelius ir perskaityti ant jų parašytas patarles apie knygas. Buvo išrinkta visiems labiausiai patikusi patarlė – „Knyga – geriausias draugas“. Po to visi renginio dalyviai buvo pakviesti dalyvauti balsavime, renkant geriausią 2013 metų knygą.
   Popietę vainikavo pasisėdėjimas prie arbatos puodelio, aptariant perskaitytas knygas, dalijantis įspūdžiais ir nuomonėmis apie jas.

Lina Šlipaitytė
Gataučių filialo vyr. bibliotekininkė

Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09