Apie mus

Popietė apie duoną su darželinukais

  2014-02-10Vasario 5-osios rytą į Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos Bariūnų filialą susirinko Bariūnų vaikų darželio vaikai į rytmetį „Ruginė duonutė – tai mūsų motutė“.

      Vasario 5-osios rytą į Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos Bariūnų filialą susirinko Bariūnų vaikų darželio vaikai į rytmetį „Ruginė duonutė – tai mūsų motutė“.
    Bibliotekininkė Erika Rašimienė su vaikais kalbėjo apie duoną. Darželinukai kartu su auklėtoja Regina  Jakiene sekė pasaką „Kaip vilkas užsimanė duonos išsikepti“. Po to kartu minėme mįsles, klausėmės posakių ir patarlių apie duoną. Už atspėtas mįsles ir pasakytas patarles vaikai gavo dovanėlę  – mažą riestainėlį ant kaklo. 
    Vaikai susidomėję klausėsi apie duonos gaminimą,  įrankius, be kurių kepdama duoną  neapsieidavo nė viena šeimininkė. Darželinukai sužinojo, kam naudojama gelda ir ližė, kokius augalų lapus klodavo po duonos kepalu,  kaip atrodo rugio varpa. 
    Visi renginio dalyviai ragavo kelių rūšių duonos – juodos, baltos, pyrago, su įvairiais riešutais ir džiovintais vaisiais pagardintos duonelės, o susiskaičiavę  riestainėlius  sužinojo, kurie vaikučiai yra gudriausi.
                                                          
           Erika Rašimienė 
                                                       Bariūnų filialo vyr. bibliotekininkė
Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09