Apie mus

Pagerbta duona

  2014-02-10Vasario 5 d. Linkaičių filialo skaitytojos ir Bendraminčių klubo narės susirinko į popietę „Be duonos sotus nebūsi“, skirtą Duonos dienai.

    Vasario 5 d. Linkaičių filialo skaitytojos ir Bendraminčių klubo narės susirinko į popietę „Be duonos sotus nebūsi“, skirtą Duonos dienai.
    Renginio dalyvės prisiminė tradicijas, papročius ir tikėjimus, susijusius su seniausiu žmonijos valgiu. Bendraminčių klubo narė Bena Kaškelienė paskaitė Justino Marcinkevičiaus eilių. Moterys minė mįsles ir minkles apie darbą, javus, iš atskirų žodžių dėliojo patarles, atsakė į klausimus apie duonos rūšis, kepimo reikmenis ir pan.  Kai kurios patarlės buvo nelabai girdėtos: „Pažinsi alų per putą, duoną per plutą, žmogų per būdą“, „Be noragų arė, be akėčių sėjo – dabar gaudo duoną iš vėjo“, „Už gero vyro duonos ir patvoryje yra“. Popietės dalyvės išsiaiškino, kur pasaulyje esama Duonos muziejų. Pasirodo, jog artimiausias įsikūręs Latvijoje, Agluonos miestelyje. 
    Būrelis Linkaičių kaimo moterų kepa duonelę  namuose. Renginyje savo patyrimu dalijosi Bendraminčių klubo narės Elena Stankaitienė, Juzefa Žatkevičienė ir Dalia Vilčiauskienė. Jos nebeperka duonos iš parduotuvės. Kiekviena kepėja turi savo receptus, bet mėgsta ir eksperimentuoti. Moterys atsakė į klausimus, vaišino savo duona, pažadėjo raugo visoms norinčioms išbandyti jėgas. Paaiškėjo, kad duonelę kepti yra bandę ir daugiau popietės dalyvių, bet dėl vienų ar kitų priežasčių („prasta orkaitė“, „blogai iškilo tešla“, „daug darbo“, „yra ir parduotuvėse skanios duonos“) nuolat nekepa.

                                                   Aleksandra Stulginskienė
                                          Linkaičių filialo vyr. bibliotekininkė

Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09