Apie mus

Rytmetys apie duonos kelią

  2014-02-12Vasario 5-osios rytas Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos Gaižaičių filiale prasidėjo duonos pagerbimo valandėle. Bibliotekoje apsilankė Žagarės gimnazijos Gaižaičių skyriaus ikimokyklinukai, lydimi mokytojos Laimos Radvilienės.

   Vasario 5-osios rytas Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos Gaižaičių filiale prasidėjo duonos pagerbimo valandėle. Bibliotekoje apsilankė Žagarės gimnazijos Gaižaičių skyriaus ikimokyklinukai, lydimi mokytojos Laimos Radvilienės.
   Bibliotekininkė vaikams garsiai perskaitė estų liaudies pasaką „Stebuklinga duona“. Išklausytą pasaką aptarėme padiskutuodami, kaip turime gerbti duonelę ir kaip nedera su ja elgtis. 
   Skaitydami Ritos Bagdonaitės knygą „Duonos pasakojimas“ sužinojome apie duonos kelią. Bibliotekininkė kartu su mokytoja supažindino, kaip duonelė atsiranda – pradedant nuo žemės paruošimo darbų iki iškeptos duonos. Vaikai susidomėję klausėsi pasakojimo, dalydamiesi savo žiniomis apie duonelės kelią. Minėme  mįsles, prisiminėme patarlių apie duoną, mokytojos padedami ikimokyklinukai padeklamavo eilėraštį apie duonelę.  Po to kartu  žiūrėjome ir aptarėme trumpą filmuką „Pasaka apie Pagranduką“.
    Pasivaišinę bibliotekininkės obuolių pyragu vaikai su mokytoja pažadėjo kitąsyk apsilankę bibliotekoje pavaišinti bibliotekininkę pačių iškeptomis bandelėmis.

                                              Monika Sviderskienė
                              Gaižaičių filialo vyr. bibliotekininkė

Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09