Apie mus

„Skaitmeninė savaitė 2022“ kviečia tobulinti skaitmeninę kalbą

  2022-04-14Šiais metais akcija „Skaitmeninė savaitė 2022“ vyks kovo 14 – balandžio 14 d.

Informacijos aibė, sparčiai besikeičiančios technologijos bei laikas, praleistas virtualioje erdvėje, tampa vis daugiau reikalaujantys mūsų skaitmeninių žinių. Tiek asmeninėje, tiek profesinėje veikloje tampame vis labiau priklausomi nuo  technologijų.

Siekdama padėti labiausiai šių žinių siekiantiems visų amžiaus grupių žmonėms, asociacija „Langas į ateitį“ jau nuo 2010 m. koordinuoja kasmet Lietuvoje vykstančią europinę akciją „Skaitmeninė savaitė 2022“.

Kiekviena akcijos savaitė Lietuvos gyventojus kviečia pasitikrinti savo skaitmeninio raštingumo žinias, patobulinti jas ir dalyvauti internetinėse transliacijose, kurias padeda organizuoti Kauno technologijos universitetas. Pirmosios savaitės tema – „Kokie mano skaitmeniniai įgūdžiai?“. Šią savaitę dalyviai turės progą atlikti žinių patikrinimo testus ir atrasti savo spragas, trukdančias efektyviai dirbti ir kokybiškai gyventi. Skaitmeniniams įgūdžiams patikrinti bus pasitelkti tiek asociacijos „Langas į ateitį“ sukurti testai, tiek Europos Komisijos parengtas testas vadovaujantis Europos skaitmeninio raštingumo supratimo ir tobulinimo sistema piliečiams (DigComp).

Antroji savaitė, vyksianti kovo 21-25 d., susitelks ties kibernetinio saugumo žiniomis ir saugesniu elgesiu internete. Stiprus ir sunkiai atspėjamas slaptažodis yra tik viena iš priemonių norint išlikti saugiu kibernetinėje erdvėje. Viena iš šios savaitės lektorių – Lietuvos skaitmeninė kuratorė Renata Danielienė papasakos, kokie pavojai gali tykoti tiek mūsų, tiek mūsų vaikų interneto platybėse ir kaip nuo jų geriausia apsisaugoti, o Lietuvos bankų asociacijos kompetentingi finansinių nusikaltimų prevencijos ekspertai patars, kaip stiprinti savo budrumą, ką privalome žinoti apie finansus ir internetą, kad neužkibtume ant sukčių kabliuko, galiausiai – kaip elgtis, atsidūrus įtarimų keliančioje situacijoje.

Trečiosios savaitės tema – STEM įgūdžiai. STEM yra gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos krypčių specializavimasis. Ši studijų sritis sulig kiekvienais metais tampa vis labiau perspektyvi taip greitai besikeičiančiame technologijų pasaulyje. Baltijos edukacinių technologijų institutas šios savaitės metu kviečia į diskusiją internete. Šis laikmetis ypač palankus mergaitėms ir merginoms, kurios dar mokykloje nusprendė atrasti kelią STEM srityje ir palengvinti ateities studijų pasirinkimą.  Diskusijos metu bus pasidalinama merginų, turinčių ilgametę patirtį technologijų sektoriuje patarimais į ką reikėtų atkreipti dėmesį, norint ne tik sėkmingai studijuoti STEM, bet ir dirbti kūrybingą bei įdomų darbą šioje srityje.

Balandžio 4-8 d., ketvirtąją savaitę bus tobulinami skaitmeniniai įgūdžiai. Šalia savarankiško mokymosi pamokų visi dirbantieji kviečiami į UAB „ATEA“ specialistų paskaitą „Darbo nuotoliniu būdu iš namų principai ir apsaugos priemonės“. Ši tema pastaruoju metu vis dar nepraranda aktualumo. Taip pat šią savaitę akcijos partneris UAB „Idea Prima“ pakvies susipažinti su emocinės sveikatos virtualios pagalbos būdais bei patars, kaip nepaklysti skaitmeninėje erdvėje.

Kritinis mąstymas yra būtinas

Paskutiniąją akcijos savaitę Lietuvos nacionalinė M.Mažvydo biblioteka ir dr. Ramūnas Trimakas užbaigs internetinėje transliacijoje kalbėdamas apie kritinį mąstymą bei kodėl jis mūsų visuomenėje yra ypač svarbus šiais dezinformacijos kupinais laikais. Kiekvienas mūsų šiomis dienomis susiduriame su propaganda ir melagienomis. Norint atsispirti šiai klaidinančiai informacijai, visų pirma yra svarbiausia ją atpažinti. Apie tai ir daug daugiau diskutuosime penktąją akcijos savaitę.

„Skaitmeninė savaitė“ (angl. ALL DIGITAL Week) – kiekvienais metais visoje Europoje vykstanti skaitmeninių įgūdžių ugdymo akcija. Jos tikslas – paskatinti gyventojus geriau suprasti moderniąsias  technologijas, atrasti jų kuriamą naudą bei išmokyti efektyviai naudotis jomis kasdienėje veikloje.

Daugiau informacijos apie akcijos „Skaitmeninė savaitė 2022“ veiklas Lietuvoje galima rasti www.epilietis.lt, o visos ES renginiai: www.alldigitalweek.eu.
Paskutinio redagavimo data: 2022-03-30