Apie mus

Viktorina apie knygnešius

  2014-03-18Knygnešio dienos proga kovo 14-ąją Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos Gataučių filiale su vaikais surengta viktorina „Ką žinau apie knygnešius?“

   Knygnešio dienos proga kovo 14-ąją Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos Gataučių filiale su vaikais surengta viktorina „Ką žinau apie knygnešius?“
   Bibliotekininkė trumpai papasakojo apie šios dienos reikšmę, kuomet drąsių žmonių dėka šiandien galime skaityti ir vartyti lietuvišką spaudą, be draudimų įsigyti norimų knygų.
   Po apžvalgos susirinkusieji savo žinias apie spaudos draudimo laikotarpį ir knygnešius pasitikrino dalyvaudami viktorinoje. Dauguma žinojo, kad knygnešys yra žmogus, slapta gabenęs knygas. Gabenamų knygų ryšulys svėręs daugiau negu 32 kg. Lengvai buvo atsakyta ir į klausimą apie bausmes knygnešiams. Pasiteiravus apie žinomus Lietuvos knygnešius, kilo rankų miškas. Buvo paminėti patys žymiausi knygnešiai: J. Bielinis, J. Strimaitis, Joniškio krašto tautosakininkas, knygnešys Matas Slančiauskas. Viktorinos metu buvo sužinota, kad pirmos lietuviškos knygos buvo nepaprastai gražios.
   Didelio susidomėjimo sulaukė paskutinė viktorinos užduotis – plunksna parašyti savo vardą. Kiekvienas viktorinos dalyvis buvo apdovanotas saldžiais prizais.
   Viktoriną baigėsi jaukiu pokalbiu prie arbatos puodelio, dalijantis įspūdžiais apie knygnešius.

Lina Šlipaitytė,
Gataučių filialo vyr. bibliotekininkė

Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09