Apie mus

Baigėsi pirmasis „Europrotų “ žaidimas Joniškyje

  2014-03-20Antrus metus šalyje rengiama protų kovų tipo viktorina „Europrotai“.

    Antrus metus šalyje rengiama protų kovų tipo viktorina „Europrotai“. Žaidimą inicijuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Miestuose ir miesteliuose žaidimus organizuoja jaunimo komandos, viešosios bibliotekos. Šiais metais Jono Avyžiaus viešoji biblioteka ėmėsi iniciatyvos „Europrotų“ kovas surengti ir Joniškyje.
    „Europrotai“– komandinis žaidimas, suteikiantis galimybę ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir pasitikrinti savo žinias apie Europos kultūrą, meną, sportą, istoriją, geografiją, kiną, muziką, įžymius žmones ir t. t. Kovo mėnesį vyko pavasario sezono turnyras, kurį sudarė 4 turai. Joniškyje dalyvauti žaidime užsiregistravo 8 komandos, po 4–6 narius.Tarp žaidėjų ir jaunimas, ir politikai, pedagogai, mokyklų vadovai, nevyriausybinių organizacijų nariai iš viso rajono.
    Kovo 19 –ąją PC „Žilvinas“ įvyko paskutinis sezono turas. Sezono turnyro nugalėtoja tapo komanda „Sveikas protas“ (kapitonas Linas Česnulis). Antrąją vietą užėmė komanda „Pretendentai“ (kapitonė Irena Šimkuvienė) iš Kepalių bendruomenės, trečioji atiteko komandai „Liberalai“ (kapitonas Eugenijus Butkus). Neprastai sekėsi ir Žagarės gimnazijos komandai (kapitonė Asta Vaitiekūnienė), tapusiai paskutinio turo nugalėtoja, o bendroje turnyro lentelėje užėmusiai 4 vietą. Žaidime dalyvavo ir jauniausių narių komanda „Optinė žūklė“ (kapitonas Dovydas Umbrasas), kurią sudarė „Saulės“ pagrindinės mokyklos moksleiviai. Jie ne tik pirmieji užsiregistravo į žaidimą, bet ir entuziastingai ieškojo žinių bibliotekoje. Džiugu, kad Joniškis turi augančią intelektualią kartą, kuri nepabijojo proto iššūkių ir drąsiai žengė į protų kovą.
    Iš šypsenų ir gražių emocijų matėsi, kad žaidimu nenusivylė ir kitos dalyvavusios komandos: „Audruvė“ (kapitonė Regina Briedytė), „3 viename“ (kapitonė Janina Šimaitienė) ir „Vėjas ir šlavėjas“ (kapitonė Toma Bilytė).
Turnyro nugalėtojai buvo apdovanoti Europos Komisijos atstovybės prizais: skėčiais, rašikliais, knygomis, Europrotų diplomais ir padėkomis, Viešosios bibliotekos dovanomis. Žaidimo dalyvių ir nugalėtojus pasveikino Joniškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Gintaras Gadliauskas ir Kultūros ir viešųjų skyriaus vyr. specialistė Liucija Bertulienė, visus komandų kapitonus apdovanodami enciklopediniu leidiniu apie Joniškį.
    Teigiamos emocijos bei puiki „protiška“ nuotaika tvyrojo visą žaidimo laikotarpį. Žaidėjų veidus puošė šypsenos bei entuziazmas, daugelis pareiškė norą dalyvauti ir „Europrotų“ žaidimo rudens sezone. Tai tik įrodo, kad mūsų, Joniškio krašto, žmonės yra imlūs ir nusiteikę įgauti žinių bei pasidalyti jau turimomis. Ir, žinoma, nugalėti protu!
Visus žaidimo renginius vedė Viešosios bibliotekos darbuotoja Simona Jonkutė.

Simona Jonkutė
Violeta VilčiauskienėPaskutinio redagavimo data: 2019-07-09