Apie mus

Ryto valanda „Vanduo – tai gyvybė“

  2014-03-21„Vanduo! Tu neturi nei skonio nei kvapo – tavęs nusakyti negalima, tavimi gardžiuojamės visi, nepažinodami tavęs. Netinka sakyti, kad tu būtinas gyvybei, tu pats esi gyvybė. Tu pats didžiausias turtas pasaulyje.“

   „Vanduo! Tu neturi nei skonio nei kvapo – tavęs nusakyti negalima, tavimi gardžiuojamės visi, nepažinodami tavęs. Netinka sakyti, kad tu būtinas gyvybei, tu pats esi gyvybė. Tu pats didžiausias turtas pasaulyje.“
   Šiais Antuano de Sent Egziuperi žodžiais  prasidėjo ryto valanda, skirta Pasaulinei vandens dienai paminėti. Bibliotekininkių pakviesti kovo 20-osios rytmetyje dalyvavo Skaistgirio vidurinės mokyklos antrokai su  mokytoja Orenta Ramukevičiene. 
Mokytoja papasakojo apie vandens reikšmę gyvybei, kuri prasideda vandeniu ir negali egzistuoti be jo. Apie tai, kad netinkama žmogaus veikla gali pakeisti gamtoje vykstančius procesus, kad vandens ištekliai nėra begaliniai, kad jau šiandien kiekvienas turime prisidėti prie jų išsaugojimo.
Bibliotekininkė vaikams perskaitė ištraukų iš Nijolės Riaubaitės knygų „Stebuklingoji Rasytė“ ir „Karalaitė civilizacija“, kuriose gyvai ir patraukliai atsispindėjo daugelio gamtos reiškinių  paaiškinimai. Taip pat mokiniams buvo pristatytos bibliotekoje esančios  knygos apie vandenį.
    Vaikai sprendė kryžiažodį, atsakinėjo į klausimus, porino patarles apie vandenį. Užduotyje, kurioje reikėjo kiekvienam pasakyti bent po vieną vandens taupymo būdą, vaikai tapo savotiškais vandens „gelbėtojais“. Galiausiai visų dalyvių laukė skysčių degustacija. Reikėjo ragauti ir atspėti, kuris yra  šaltinio vanduo, beržų sula, gazuotas gėrimas, gazuotas mineralinis vanduo. Geriausiai sekėsi atspėti gazuotą gėrimą ir sulą.
     Rytmečio dalyviams ir sau linkėjome pažinti aplinką, ieškoti būdų, kaip ją tausoti  ir visuomet išlikti darnoje su savimi ir tuo, kas mus supa.

                                                                  Jolanta Jatulienė
                                                                 Lijana Degimienė

Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09