Apie mus

Viktorina apie vandenį ir ne tik...

  2014-03-24Kovo 20 – ąją Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos Plikiškių filialo mažieji skaitytojai, pasitikdami Pasaulinę vandens dieną, susirinko į viktoriną „Tai sužinojau iš močiutės“.

 Kovo 20 – ąją Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos Plikiškių filialo mažieji skaitytojai, pasitikdami Pasaulinę vandens dieną,  susirinko į viktoriną „Tai sužinojau iš močiutės“. 
   Komandoms išsitraukus raktinius žodžius užvirė tikra žinių kova. Dalyviai kūrė šūkius apie vandenį, žemę,  mitologinėje sakmėje „Išsriaubta kūdra“ ieškojo „šlapių“ žodžių, dalyvavo neįprastame mįslių maratone, rašė „aklą“ abėcėlę. Antroje viktorinos dalyje bibliotekininkė paprašė komandų nusikelti į senąjį Lietuvos kaimą ir pasakyti, kokią magišką reikšmę vanduo turėjo mūsų protėvių gyvenime. Vaikai prisiminė krikštynų apeigas, laistymąsi vandeniu per Velykas, Užgavėnes, ligonių gydymą. Į klausimą „Kaip skalbdavo anksčiau?“ vaikams  padėjo atsakyti girdėti močiučių pasakojimai bei  žinios,  įgytos pamokų metu. Ketvirtokė Gabrielė papasakojo, kad dar  ir dabar namuose turi skalbimo lentą, kurią kartais naudoja mama. Trečiokė Viktorija paminėjo akmenis ir pelenus, anksčiau naudotus skalbimui. Kiek sunkiau vaikams sekėsi apibūdinti, kas yra žlugtas, nurodyti  kultuvės paskirtį, kurią į viktoriną atsinešė bibliotekininkė.  Daug gerų emocijų dalyviams sukėlė bandymas imituoti  skalbimą rankomis naudojant senovinę skalbimo lentą. Išskalbtas bei išdžiovintas drobes tekdavo lyginti, todėl viktorinos dalyviai bandė prisiminti, kaip tai atlikdavo senoliai. Buvo neįprasta ir gana sunku patiems išlyginti lininį rankšluostį senovinių medinių įrankių pagalba. Šis darbas geriausiai sekėsi ketvirtokei Gerdai.
     Viktorinos pabaigoje vyr. bibliotekininkė Aušra Kriščiūnienė papasakojo susirinkusiems, kada atsirado pirmoji skalbimo lenta, skalbimo mašina bei lygintuvas, pasidžiaugė, kad vaikai nemažai žino apie senuosius buities įrankius, darbus.  Susumavus viktorinos rezultatus paaiškėjo, kad geriausiai sekėsi jungtinei trečiokų ir ketvirtokų komandai, kuriai ir atiteko saldūs prizai.

                                                                           Aušra Kriščiūnienė

Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09