Renginiai

Knygų pristatymas darželinukams

  2014-04-02Balandžio 2-osios rytmetį Žagarės vaikų lopšelyje – darželyje „Vyšniukas“ apsilankė Žagarės miesto bibliotekininkė Vitalija Kurauskienė.

   Balandžio 2-osios  rytmetį Žagarės vaikų lopšelyje  –  darželyje   „Vyšniukas“  apsilankė Žagarės miesto bibliotekininkė Vitalija Kurauskienė. 
   Ji  atskubėjo pasveikinti darželio auklėtinius  su Tarptautine vaikiškos knygos diena. Rytmetyje dalyvavo darželio priešmokyklinių grupių vaikai. Bibliotekininkė būsimiems skaitytojams papasakojo apie kasmet balandžio 2-ąją minimą  Tarptautinę vaikiškos  knygos dieną,  kuri sutampa su garsiojo pasakoriaus H. K. Anderseno gimtadieniu (g. 1805 m), apie  Anderseno literatūros premiją, kuria apdovanojami geriausi vaikams ir paaugliams rašantys rašytojai. 
Bibliotekininkė vaikams perskaitė Kęstučio Navako knygelę „Udo ir Dra niekaip nesusikalba“. Aptarę šią knygelę, vaikai pavartė kitas gražias ir  spalvingas knygeles, kurias iš bibliotekos atnešė V. Kurauskienė. Mažieji pamokyti, kaip reikia elgtis su knygomis, kaip jas gerbti ir saugoti, sakydama , kad vaikiškos knygos yra daug rimtesnės už suaugusiųjų, nes formuoja vaiko požiūrį ne tik į pačią knygą, bet ir aplink supantį pasaulį. Darželinukai smalsiai klausė bibliotekininkės pasakojimų apie biblioteką ir pirmųjų knygų atsiradimą, vartė knygeles, įspūdžiais dalijosi tie, kas savarankiškai jau skaito namuose, padeklamavo eilėraščių viešniai.
    Atsisveikindama bibliotekininkė pakvietė darželinukus ir jų auklėtojas apsilankyti miesto bibliotekoje,  pažadėjo aprodyti savo „knygų valdas“.
Linksmi ir  kupini  įspūdžių darželinukai  atsisveikino su viešnia ir žadėjo būtinai apsilankyti bibliotekoje.

                                                                      Vitalija Kurauskienė
                                                           Žagarės miesto vyr. bibliotekininkė

Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09