Renginiai

Vaikiškos knygos dieną – aplink pasaulį

  2014-04-04„Skaitytojai dažno rašytojo klausia, kaip jis rašo – iš kur jo kūriniai atsiranda. Iš mano vaizduotės, atsako rašytojas.“

    „Skaitytojai dažno rašytojo klausia, kaip jis rašo – iš kur jo kūriniai atsiranda. Iš mano vaizduotės, atsako rašytojas.“ Šiais airių rašytojos ir vertėjos Siobhan Parkinson žodžiais balandžio 2-ąją Joniškio kultūros centre prasidėjo Tarptautinei vaikiškos knygos dienai skirta šventė.
   Šventę organizavo Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius. Visą vasarį ir kovą Vaikų literatūros skyriaus skaitytojai rinko Skaitomiausių knygų penketuką. Daugiausiai balsų surinko šios knygos: J. Kinney „Nevykėlio dienoraštis“, L. Sachar „Berniukas be veido“, R. Fiordan „Persis Džeksonas ir Olimpo dievai. Žaibo vagis“, R. Gordon, B. Williams „Tuneliai“ ir A. H. Schmachtl „Jeronimas varlė. Pasaulis to laukė“. Šį knygų penketuką renginio pradžioje pristatė Vaikų literatūros skyriaus vedėja Dovilė Kurlienė, o bibliotekininkė Violeta Katinienė perskaitė „Laišką pasaulio vaikams“, kurį sukūrė minėtoji airių rašytoja  Siobhan Parkinson.
      Į šventę sugužėjo gausus būrys Joniškio pradinukų, o režisierė ir aktorė Agnė Sunklodaitė dovanojo vaikams spektaklį–žaidimą „Aplink pasaulį“. Tai improvizuota kelionė aplink pasaulį, kurioje buvo daug muzikos, žaidimų ir vaizduotės šėlsmo. Žiūrovai patys tapo šios kelionės dalyviais,  aplankė Suomiją, Angliją, Prancūziją, Italiją ir net Afrikos džiungles, turėjo kartu su aktore dainuoti, žaisti ir tapti aplankytų šalių gyventojais. Vaikai mielai lipo į sceną, kartu su aktore Agne kūrė vaidmenis. Mažieji žiūrovai turėjo puikią galimybę pajausti teatrą kaip žaidimą. Viso spektaklio metu skambėjusią muziką ir garso efektus kūrė kompozitorius Deividas Gnedinas. Po kelionės aplink pasaulį,  galiausiai visi grįžo į Lietuvą. 
     Šventei pasibaigus, liko tik šurmulio aidas ir svajonė – dar kartą leistis į panašią kelionę.

                                                                                               Dovilė Kurlienė
    

Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09