Renginiai

Knygos viktorina Linkaičiuose

  2014-04-04Balandžio 3 d. Linkaičių filialo jaunieji skaitytojai paminėjo Tarptautinę vaikiškos knygos dieną.

   Balandžio 3 d. Linkaičių filialo jaunieji skaitytojai paminėjo Tarptautinę vaikiškos  knygos dieną. Tai progai skirtą popietę „Knygos viktorina“ pradėjo bibliotekininkė. Ji priminė vaikams šios šventės ištakas. Berniukai ir mergaitės išklausė airių rašytojos S. Parkinson kreipimosi į pasaulio vaikus ištraukų, pasvarstė, ar lengva parašyti knygą. Įdomu buvo išgirsti dalyvių nuomonę, kodėl suaugusieji rašo vaikams („kad vaikams būtų įdomu“, „nes tų rašytojų fantazija vaikiška“, „rašytojams patinka vaikai“ ir pan.). Skaitytojai pasiginčijo, ar visi žmonės turi vaizduotę (mat vienas renginio dalyvis buvo suabejojęs, ar jis apdovanotas šia galia).
    Vaikams buvo priminta, kad Lietuvoje rašytojai pelno įvairių premijų, ne tik apdovanojimų Metų knygos rinkimuose. Juose laimėtoją nulemia skaitytojų, tarp jų ir linkaitiečių, balsai. O Tarptautinės vaikų knygos dieną apdovanojimus teikia Švietimo ir mokslo ministerija. Jos įsteigtą Vaikų literatūros premiją šįkart gavo rašytoja, iliustratorė Lina Žutautė. Žaismingą šios kūrėjos  knygutę „Du paršeliai“ perskaitė beveik visi mažieji kaimo skaitytojai. 
    Po įžanginės dalies vaikai atliko įvairių užduočių: reikėjo atspėti, iš kurių knygų yra paimtos iliustracijos ir tekstų ištraukos, atpažinti garsius rašytojus iš nuotraukų ir kelių užuominų, tinkamai sudėlioti žodžius knygų pavadinimuose, atsakyti į klausimus, susijusius su garsiuoju pasakų kūrėju  H. Ch. Andersenu. Ieškodami atsakymų keletą kartų vaikai galėjo pasinaudoti internetu. 
Nors „Knygos viktorinoje“ dalyvavo tik septyni vaikai, netrūko azarto ir užsidegimo. Dalyviai pripažino akivaizdžią „Saulės“ pagrindinės mokyklos trečioko Dano Skupeikos pergalę. Berniukas daug skaito, todėl daug žino. Neseniai jis su dideliu susidomėjimu perskaitė knygas apie linksmąjį plėšiką Hocenplocą, išdykėlį Emilį iš Lionebergos, domisi V. Račicko kūryba.
    Ir Danas, ir visi kiti viktorinos dalyviai buvo apdovanoti prizais.

                                                             Aleksandra Stulginskienė

Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09