Renginiai

Pristatyta knyga apie „Vairą“

  2014-04-08Balandžio 3 d. Jono Avyžiaus viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga – „Legendinį „Vairą“ mačiau iš arti: klubo vedėjo užrašai“.

    Balandžio 3 d. Jono Avyžiaus viešojoje  bibliotekoje buvo pristatyta knyga – „Legendinį „Vairą“ mačiau iš arti: klubo vedėjo užrašai“. Renginyje dalyvavo knygos sumanytojas, autorius Bronislovas Saulius Tarabilda ir literatūrinis bendraautorius Žilvinas Skačkauskas.
    Su  ansamblio „Vairas“ muzika užaugo ne viena karta, nes grupė įkurta 1960 metų kovo 8 d. Vėliau išpopuliarėjo ne tik Šiauliuose, Lietuvoje, bet ir visoje Tarybų Sąjungoje. B. Tarabilda kruopščiai rinko dokumentinę medžiagą: nuotraukas, afišas, kvietimus, kurie pasitarnavo, leidžiant knygą.
      Įdomu, kad paties autoriaus Broniaus Sauliaus Tarabildos gyvenimo kelias susijęs su mūsų rajonu. Jis 1956 m. gavo paskyrimą į Žagarę, dirbo kultūros namų meno vadovu, kur pakeitė tuomet į Vilnių išvykusią būsimą žvaigždę – Vaclovą Daunorą. Ir dar viena svarbi detalė – iš Rygos į Žagarės rajono (tuomet Žagarė buvo rajono centras) kultūros namus parvežė pirmąjį televizorių. Žagariečiai už televizijos laidų žiūrėjimą turėjo pirkti kino teatro bilietus, kitaip būtų netilpę visi norintys. 
     Renginyje lankytojai galėjo pamatyti įvairių sudėčių „Vairo“ sukurtų vaizdo klipų, pasiklausyti dainų, juk „Vairo“ istorija vis dar tęsiasi... Tai ilgiausiai  Lietuvoje gyvuojanti muzikos grupė, skaičiuojanti jau 55 metus.

                                                                        Vijoleta Kuprevičienė

Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09